Zastanawialiście się kiedyś dlaczego mówimy o stolikach kawowych, a nie herbacianych? Ta myśl, może z pozoru absurdalna, naszła nas ostatnimi czasy i nie chce opuścić. Dlaczego ktoś może się chwalić, że ma drewniany stolik kawowy albo, dajmy na to, drewniany stolik kawowy z półką, a nie, analogicznie, drewniany stolik herbaciany albo, odpowiednio, drewniany stolik herbaciany z półką? Ciekawe, prawda? Niniejszym tekstem chcielibyśmy oddać honory wszystkim herbaciarkom i herbaciarzom świata. Być może nadal natkniecie się w meblarskich katalogach na stoliki kawowe drewniane, ale wierzcie, że dla nas są one równie herbaciane jak i dla Was.

Peryfraza

W zamierzchłych czasach nasza pani polonistka uczyła nas środków i figur stylistycznych na konkretnych przykładach. Kiedy dotarliśmy do peryfrazy właśnie posłużyła się następującym wyrażeniem: z chińskich ziół ciągnione treści, czyli, innymi słowy, herbata właśnie. Nie wiedzieliśmy wtedy, któż jest oryginalnym autorem tychże słów, nie widzieliśmy również potrzeby w oględnym nazywaniu czegoś tak prozaicznego jak herbata. No bo jak, myśleliśmy sobie natenczas, można tak sobie utrudniać życie, przecież herbata to herbata. Pije się ją do śniadania i kolacji, ot co. Nie wiedzieliśmy wtedy w jak wielkim błędzie pozostawaliśmy.

Styl życia

Herbata to coś więcej niż zwykły napój. Wie o tym każdy kto kiedykolwiek zawędrował do porządnej herbaciarni i zanurzył się w przecudnej mieszance rozlicznych aromatów. Mnogość odmian i gatunków herbaty znacznie wykracza poza ramy tej skromnej notatki, dlatego przejdziemy od razu do sedna – świadome picie herbaty to coś więcej niźli tylko zaspokajanie pragnienia. Mieszkańcy Chin i Japonii doprowadzili rytuał picia herbaty do poziomu sztuki. Dlaczegóżby nie spróbować i nie pójść w ich ślady? I właśnie tutaj przychodzimy my, cali na biało, a wraz z nami nasze stoliki kawowe drewniane! 

What time is it?

Widzimy to tak – szlachetny trunek, jakim bez wątpienia jest herbata, wymaga odpowiedniej celebry. Częścią celebry zaś jest odpowiednie otoczenie. Dlatego też warto zaopatrzyć się w drewniany stolik kawowy albo, na potrzeby naszej rozmowy – herbaciany, aby z należnym pietyzmem mieć przy czym degustować owe z chińskich ziół ciągnione treści. Świetnym kandydatem do tej zaszczytnej funkcji zdaje się być stolik OLEO 100, który jak żaden inny stolik kawowy okrągły nada popołudniowej herbatce szyku i elegancji. Och pardon, znów napisaliśmy kawowy? Oczywiście chodziło nam o jego herbaciany odpowiednik (ale pssst! Zdradzimy Wam sekret, możecie kupić go po prostu jako stolik, a wówczas nada się i do tego, i do tego). To co, widzimy się o piątej po południu przy stoliku OLEO?

drewniany stolik kawowy

Stare, ale nowe

OK, fajnie, powiecie, tylko, że te całe proszone herbatki, ta ława drewniana pod nimi, albo i inny drewniany stolik kawowy z półką, przecież to wszystko zalatuje babciną szafą, naftaliną i brytyjskimi serialami z przełomu lat ’80 i ’90. My zaś odpowiemy, że, po pierwsze, jak najbardziej lubimy te seriale, a po drugie popołudniowa herbatka wcale nie musi być wyrazem skostniałości i trącić myszką. Tutaj wszystko zależy od Was i od Waszej odwagi. Chcecie czegoś śmiałego? Prosimy uprzejmie – oto przed Wami stolik CT7! Ten niezwykle śmiały i nowoczesny w formie drewniany stolik kawowy może sprawić, że nawet najbardziej konserwatywna herbatka nabierze nowoczesnego i drapieżnego charakteru!

drewniany stolik kawowy

Stoliki kawowe drewniane, czyli także herbaciane

Nie bójcie się odkrywać klasyki na nowo! Stoliki kawowe drewniane dają do tego dobry asumpt. Podejmujcie gości na porannej kawce lub popołudniowej herbatce przy meblach wygodnych i eleganckich. Spróbujcie przy tym zamienić delektowanie się ulubionym napojem w sztukę.