,,Więcej światła!” – tak właśnie miały brzmieć ostatnie słowa niemieckiego poety Johanna Wolfganga Goethego. Więcej światła, chciałoby się powiedzieć wchodząc do wielu polskich domów. Oto bowiem żyjemy na północy, w miejscu, gdzie wraz z nastaniem chłodnych miesięcy jesiennych i zimowych, słońce coraz krócej obdarza nas swoimi drogocennymi promieniami. A przecież to właśnie światła potrzebujemy by żyć dobrze i komfortowo, by móc się rozwijać i pracować.

Nie tylko żyrandol

Ale zaraz! Chwila! ktoś zaraz odpowie. Jakże to tak, przecież mamy XXI wiek, powszechną elektryfikację i lampy we wszystkich niemal domach jak Polska długa i szeroka. Jest to prawda, niewątpliwie, ale zaraz też możemy zadać sobie pytanie: czy żyrandole, lampki biurowe i wolnostojące to wszystko na co nas stać? No właśnie, w tym właśnie rzecz, że nie i moglibyśmy sięgać dalej, patrzeć szerzej i głębiej.

Jak doświetlić wnętrze? Nietypowo!

Dywersyfikacja źródeł światła zdaje się być w tym wypadku dobrym punktem wyjścia. I takie rozwiązanie, co warto od razu nadmienić, ma kilka istotnych zalet. Zacznijmy dla tej najistotniejszej z punktu widzenia osób, którym na sercu leży ekologia i/lub zasobność własnego portfela. Dzięki oświetleniu miejscowemu możemy zaoszczędzić sporo energii w przypadkach, gdy potrzebujemy jedynie konkretnego, pojedynczego źródła światła. W takich właśnie sytuacjach zamiast rozświetlać od razu całe pomieszczenie możemy skorzystać z jednej lub dwóch żarówek albo lamp.

Kolejnymi z plusów będą zdecydowanie względy estetyczne. Przygaszone i rozproszone światło nadaje wnętrzom głębi i przytulności. Zamiast potężnego snopu światła bijącego w sam środek pomieszczenia możemy ,,zagrać” całą paletą jaśniejszych plam, cieni i półcieni. ,,Przystrojone” w ten sposób pomieszczenie nabierze nowego, tajemniczego wymiaru. Szczególnie w tym względzie mogą się przysłużyć meble z kolekcji K40 Sol, których dyskretne ledowe instalacje pomogą wypełnić przestrzeń elegancją. A w końcu “Sol” to Słońce!

jak doświetlić wnętrze

Pochylając się nad kwestią innowacyjnego oświetlania warto również pamiętać o względach praktycznych. Im jaśniejsze pomieszczenie tym mniej męczą się oczy osób w nim przebywających. Jeśli dołożymy do tego popularną w ostatnich latach pracę zdalną otrzymamy wręcz wymóg porządnego i zdywersyfikowanego oświetlenia naszej domowej przestrzeni. Rozproszone, stonowane światło lepiej służy zdrowiu naszych oczu i daje nam dużo szersze pole do manewru w dziedzinie optymalizacji naszego stanowiska pracy.

“Last but not least”, to kwestia tego kim tak naprawdę jesteśmy i co nas, mówiąc kolokwialnie, kręci. Jak mają się nasze pasje do świata? Ano mają, jeszcze jak. Nie ważne czy uprawiamy wyczynowo sport, zbieramy porcelanowe figurki, czytamy namiętnie książki, czy malujemy modele, wszystkie nasze cenne artefakty i trofea, zdjęcia i skarby kolekcji zasługują na porządne i wyeksponowane miejsce w naszych domach. Takie zaś miejsce mogą z dużą dozą wdzięku zapewnić meble z serii K20-1 Salon, których przeszklone i oświetlone gabloty to wymarzone miejsce do prezentowania tego co w nas najlepsze.

jak doświetlić wnętrze

Więcej światła!

Niezależnie czy mieszkacie w niewielkim, kameralnym mieszkanku, czy też macie obszerny dom wolnostojący, zawsze warto wiedzieć jak doświetlić wnętrze. Naturalne światło jest oczywiście mile widziane i pożądane, ale nie każdy ma możliwość korzystać z niego od samego świtu do zmierzchu. Dlatego też zachęcamy do zadbania o dywersyfikację źródeł światła. Warto mieć to na uwadze podczas budowy i remontów, jak również w trakcie kupowania mebli i dodatków. Dobrze naświetlone pomieszczenie sprawia, że żyje nam się łatwiej i przyjemniej.