Klose: Recykling w dobrym stylu

Jeszcze kilka lat temu ekologia i recykling były jedynie zwykłymi trendami promującymi nowy oraz zbędny styl życia. Teraz, dzięki zwiększonej świadomości, dbanie o planetę stało się codziennością, począwszy od drobnych zmian – zaczynamy pić wodę z kranu (często filtrowaną), do pracy jeździmy komunikacją zbiorową, a także segregujemy śmieci. Jednak czy możemy zrobić coś więcej?

Oczywiście – możemy także próbować dokonywać świadomych zakupów i powoli zmieniać swoje przyzwyczajenia na lepsze. Nie chodzi tu tylko o artykuły spożywcze czy ubraniowe, lecz również o sprzęty elektroniczne lub… meble! Dzięki wykorzystaniu naturalnych i odnawialnych materiałów, meble Klose zapewnią Ci komfort i wytrzymałość. Zawsze w modzie i zawsze w zgodzie z przyrodą.

 

Recykling, czym właściwie jest?

Wiele osób traktuje recykling jako bardzo skomplikowane i złożone zagadnienie. Oczywiście, jeśli czerpiemy wiedzę z podstaw, procesy biorące udział w światowym recyklingu będą materiałem na wiele prac naukowych, ale w życiu codziennym wystarczy nam uproszczony schemat.

Recykling można podzielić na dwie główne kategorie:

  • na odpowiedzialną produkcję,
  • na recykling zużytych materiałów.

W Klose skupiamy się przede wszystkim na odpowiedzialnej produkcji, co odnosi się do całego procesu konstruowania i budowy mebli – od materiałów, aż po ich finalny kształt.

Tworzenie mebli jest nie lada sztuką, a od wizji w głowie projektanta do momentu, aż mebel znajdzie się w Twoim domu, ma miejsce bardzo dużo różnych procesów. Materiały dobieramy odpowiedzialnie, z zaufanych źródeł, które – tak jak i my – dbają o środowisko naturalne. Do niektórych z naszych mebli wykorzystujemy także tworzywa sztuczne lub szkło tylko i wyłącznie najwyższej jakości z niskoemisyjnych fabryk lub hut.

Również nasze fabryki (w Czersku, Nowem oraz Gościcinie) spełniają wszystkie normy emisyjne oraz energetyczne, a łańcuch dostaw jest skrócony do niezbędnego minimum. Dzięki temu nie musisz martwić się o pozostawiony ślad węglowy, a także wspierasz lokalnych przedsiębiorców i napędzasz polską gospodarkę.

Nasze meble to suma wielu różnych składowych – elegancji, solidności, a także materiałów naturalnych i odnawialnych. Dopiero po złożeniu w całość powstają produkty, które mogą poszczycić się świetną wytrzymałością oraz gwarancją, że bez problemu dadzą radę z eksploatacją przez lata – meble, które podpisujemy marką Klose. A jeśli chcesz, by Twoje meble już zawsze wyglądały jak nowe, polecamy nasz poradnik o tym, jak pielęgnować i konserwować drewniane meble.

 

Recykling w zgodzie z wartościami

W Klose hołdujemy pięciu wartościom, które od zawsze stanowiły fundamenty naszej firmy: solidne wykonanie, wieloletnia tradycja produkcji, nowoczesne rozwiązania, w zgodzie z naturą oraz personalizacja pod konkretnego użytkownika. Jednak pomimo tego, podczas produkcji każdego przedmiotu, auta lub mebla pozostają odpady, które ciężko wykorzystać do nowych projektów. W trosce o otaczające nas środowisko nie chcieliśmy ich marnować. Wręcz przeciwnie – chcieliśmy nadać im nową funkcjonalność i przeznaczenie.

Długo głowiliśmy się nad najlepszym rozwiązaniem i tak narodziła się idea recyklingu materiałów, które pozostają po produkcji naszych mebli. Pozostałości drewna, skór i tkanin często są już zbyt małe, aby wyprodukować z nich cały mebel, więc przerabiamy je na elementy dekoracyjne, które znaleźć możesz w jednym z naszych salonów firmowych. Wszystkie elementy przedstawionych na miejscu aranżacji to nie tylko nowoczesna elegancja połączona z ponadczasową klasyką, lecz również drugie życie dla materiałów, które w innych fabrykach mogłyby zostać uznane za zwykłe śmieci.

Dotychczas w ramach recyklingu materiałów postprodukcyjnych udało nam się także stworzyć torbę materiałową, elegancką szafkę nocną, a także drobniejsze ozdoby, takie jak świąteczne gwiazdki, aniołki oraz wielkanocne zające.

 

Ekologiczne nie znaczy nudne!

Choć w pierwszym odczuciu może się wydawać, że temat ekologii produkcyjnej jest nudny, wcale taki być nie musi! Co więcej, meble i ozdoby wykonane z materiałów naturalnych dodają charakteru każdemu wnętrzu, w którym się znajdą. Dodatkowo nadają niepowtarzalny i wyjątkowy styl – w końcu nie każdy przekrój pnia lub rozkład sęków jest taki sam.

A jaki styl życia Ty preferujesz? Odwiedź jeden z salonów firmowych Klose w Czersku, Rumi lub Nowem nad Wisłą i przekonaj się, jak w prosty sposób możesz zadbać o naszą planetę.