Wspólny projekt, którego w 2016 roku podjęły się marki Klose i Sembella jest skutkiem licznych spotkań i analiz obu firm nad potrzebami współczesnego klienta, w kontekście odnalezienia idealnego połączenia komfortu, nowoczesnego designu, przy zachowaniu najwyższej jakości produktów.

Dzięki wielu próbom realizacji najskuteczniejszych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych udało nam się stworzyć unikatowy koncept, łączący wszystkie parametry wpływające na zadowolenie klienta, poszukującego dla siebie najlepszej sypialni. W efekcie stworzyć ekskluzywną kolekcję mebli do sypialni „Venice”.

W sypialni Venice pierwsze skrzypce gra wyjątkowy duet – łóżko (Klose) i materac (Sembella), stworzone w taki sposób, aby zapewnić ich użytkownikowi maksymalne poczucie komfortu, relaksu  i odprężenia. Unikatowe łóżko, stworzone specjalnie dla materacy Sembella ComFEEL®, stanowi wyraz dążenia do doskonałości w łączeniu formy i materii. Dzięki specjalnej konstrukcji – obniżonej głębokości skrzyni – materac pozostaje otwarty (oddychający), co ułatwia swobodną wymianę powietrza na całej jego powierzchni, gwarantując świeżość podczas codziennego użytkowania.

Ergonomiczne kształty łóżka Klose wypełnionego hybrydowym materacem ComFEEL® gwarantują dobry wypoczynek i zdrowy sen. Minisprężyny kieszeniowe znajdujące się w materacu ComFEEL SPEED® i ComFEEL® START zapewniają 7-strefowe, punktowe podparcie ciała, wspomagające regenerację kręgosłupa, a wysokoelastyczna pianka Bultex® usprawnia wentylację materaca i daje poczucie pełnego odprężenia. Z kolei w materacu ComFEEL® DRIFT wykorzystano 3 rodzaje pianki Bultex®, jeszcze bardziej zwiększając sprężystość materaca. To unikalne rozwiązanie sprawia, że dostosowuje się on idealnie do ciała przy każdej zmianie pozycji.

Najnowsza kolekcja hybrydowych materacy ComFEEL® to swoista innowacja na polskim rynku. Jej „wizytówką” jest natychmiastowe dopasowanie materaca do ciała zapewniające najwyższą jakość komfortu.
Łóżko Venice zostało zaprojektowane w taki sposób, aby uwydatniało wszystkie parametry materaca ComFEEL®. Efekt? Pełna ulga i odciążenie w strefie barkowej i lędźwiowej przy zachowaniu stabilizacji kręgosłupa oraz odczucie natychmiastowego komfortu. Połączenie tak wyjątkowego łóżka z materacem nowej generacji jest w stanie sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.

Zaletą sypialni Venice jest możliwość tworzenia indywidualnych rozwiązań. Atutem są również rozwiązania „smart”– meble przystosowane do pełnienia wielu ról, by móc jeszcze lepiej zaspokajać potrzeby użytkowników. Idealnym przykładem jest 3-funkcyjna komoda, z podnoszonym blatem, która spełniać może funkcję komody, toaletki lub biurka. Subtelne wykończenia mebli z kolekcji Venice uszlachetnią każde wnętrze.

Od początku przeczuwaliśmy, że współpraca może przynieść wyjątkowe efekty, więc obie firmy mocno zaangażowały się w działania. – Poszukujemy rozwiązań, które zapewnią klientowi pełen koncept, jako idealną propozycję dla połączenia udanego wypoczynku i wysmakowanego designu. Stąd najnowszy pomysł – wspólnie z firmą Klose przygotowaliśmy idealne łóżko, które w pełni oddaje walory użytkowe materaca – mówi Andrzej Chodacki, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu firmy Sembella. Duet Klose&Sembella spotkał się z ogromnym uznaniem na tegorocznych targach Meble Polska w Poznaniu. Klienci docenili projekt za niepowtarzalny styl, klasę, a przede wszystkim za najwyższej jakości wykonanie.

Już wkrótce ekspozycje Klose&Sembella obejrzeć można będzie w wielu salonach meblowych w całej Polsce.