Internety od jakiegoś czasu usilnie śmieszkują z tak zwanych mikro apartamentów, czyli skrajnie małych lokali, które deweloperzy przedstawiają potencjalnym klientom jako szczyt sztuki minimalizacji i pełnego wykorzystania przestrzeni życiowej. Jedni chwalą, inni krytykują, a my staramy się wyjść naprzeciw osób, które na co dzień zmagają się z wyzwaniami aranżacji niedużych metraży. W związku z tym postanowiliśmy poruszyć kwestię komody do salonu jako świetnego rozwiązania dla osób, które niewielki metraż mieszkania zmusił do optymalizowania swojej przestrzeni życiowej. Przekonajcie się jak wiele może wnieść do Waszego życia (i wnętrza) z pozoru niepozorna komoda drewniana.

Nie tylko dla maluchów

Zacznijmy od tego, że tekst ten skierowany jest nie tylko do właścicieli kompaktowych lokali. Przemyślenia w nim zawarte mogą przydać się każdej osobie stojącej przed wyzwaniem aranżacji swojego salonu. Duża komoda do salonu jeszcze nikomu nie zaszkodziła, niemniej szczególnie przyda się osobie, dla której salon to nie tylko przestrzeń do podejmowania gości i rodzinnych uroczystości. Jeśli więc dysponujecie sporym metrażem i jesteście szczęśliwymi posiadaczami wydzielonej przestrzeni garderobianej, to komody do salonu nie są Waszym największym zmartwieniem, niemniej i Wy znajdziecie tu jakieś ciekawe pomysły.

Mały, ale…

Niewielki metraż to coś, co towarzyszy wielu mieszkańcom dużych ośrodków miejskich. Im większe miasto, im bliżej centrum, tym ceny każdego metra kwadratowego rosną w wykładniczym tempie, a potencjalna wielkość mieszkania zaczyna się jakby kurczyć. Wszyscy ci, dla których lokalizacja jest ważniejsza od przestronności zapewne pogodzili się z pewnymi ograniczeniami i zwykli braki w przestrzeni nadrabiać pomysłowością. To oni właśnie muszą stawiać na wielofunkcyjność pomieszczeń, optymalizację i ergonomię życia codziennego. To właśnie takie osoby powinny zwrócić szczególną uwagę na zagadnienie komody do salonu.

Uczynić sobie przestrzeń poddaną

Nie od dziś wiadomo, że pomysłowość i wyobraźnia mogą z dużym powodzeniem zamaskować albo i całkowicie usunąć większość niedostatków, a potencjalne wady zamienić w zalety. Zamiast mówić o ciasnym pomieszczeniu można spojrzeć na nie pod kątem przytulności. Wszystko zależy od tego jak zaaranżujemy przestrzeń. Największą zmorą niewielkich pomieszczeń jest niewątpliwie szybko postępujący proces zagracania. Przestawiane z jednego kąta w drugi bibeloty, ubrania lub naczynia mogą z najlepiej nawet urządzonego wnętrza uczynić graciarnię. Aby okiełznać taką przestrzeń potrzebne są między innymi komody do salonu, a więc meble, które z jednej strony wypełnią luki pomiędzy żywotnymi punktami danego pomieszczenia, a z drugiej przyjmą do siebie część z tych potencjalnie zagracających przedmiotów. Z naszej strony serdecznie polecamy komodę K39 Atria, która świetnie spełni swoje zadanie jako wymarzona duża komoda do salonu.

komody do salonu

Pokój jak szwajcarski scyzoryk

Wielofunkcyjność to kolejne z przykazań właścicieli mieszkań o niedużym metrażu. Warto zastanowić się nad tym jak w pełni wykorzystać posiadaną przestrzeń i sprawić, aby nasze pomieszczenia mogły pełnić jak najwięcej funkcji. Być może, aby oddzielić codzienność od pracy z domu warto zainstalować w sypialni niewielkie biurko, aby móc po robocie spokojnie odpocząć w salonie i nie patrzeć na nasze domowe biuro? Psychologowie uważają, że stawianie symbolicznych granic między życiem zawodowym, a prywatnym jest niezwykle istotne dla spokoju naszego ducha i psychicznego odpoczynku.

Pozostając przy przykładzie z biurkiem w sypialni, w takim wypadku można byłoby przenieść część ubrań z sypialni i skorzystać z komody do salonu, która w swoim przestronnym wnętrzu ukryje skarby naszej garderoby. Taka na przykład komoda K5 świetnie sprawdzi się jako dopełnienie wystroju salonu, a jednocześnie pomoże nam w znalezieniu miejsca w innym pomieszczeniu.

komody do salonu

Ciasno, a może raczej przytulnie?

Kwestia komody do salonu to z punktu widzenia aranżacji wnętrz oraz wykorzystania życiowej przestrzeni niezwykle interesująca sprawa. Mamy bowiem do czynienia z meblem, który jest uniwersalny i użyteczny. Duża komoda do salonu może sprawić cuda jeśli chodzi o ilość rzeczy, które pomieści. Można też w pełni liczyć na jej dyskrecję jeśli chodzi o powierzoną jej pieczy zawartość. Dzięki dobremu wykorzystaniu nawet niewielkiej przestrzeni możemy z powodzeniem zastąpić słowo ciasne dużo milej brzmiącym epitetem – przytulne. W tym cudzie może nam pomóc niepozorna komoda drewniana. Chyba warto spróbować, prawda?