Pamiętacie z dzieciństwa ten moment, kiedy na większej imprezie firmowej lub w trakcie Świąt trzeba było przynosić dodatkowy stół dla gości? Nigdy więcej. Od kiedy rozkładane stoły zagościły w polskich domach, stały się nie lada atrakcją dla wszystkich. Wreszcie rozwiązanie i wolność. Na co dzień mały, kiedy trzeba – duży.

Niestety, wiele mechanizmów bardzo szybko się niszczy, a część z nich wymaga przechowywania dodatkowych części poza obrysem stołu i niepotrzebnie zajmuje miejsce w domu. Nasi projektanci znaleźli odpowiedzi na oba te problemy i przedstawili nam konstrukcje solidne, stabilne, łatwe w obsłudze oraz praktycznie niezniszczalne.

Przedstawiamy Wam krótki przewodnik po systemach rozkładania stołów Klose, które znajdziecie w naszej ofercie.

Szyna synchroniczna

Zacznijmy od szyny synchronicznej. Po odblokowaniu mechanizmu należy pociągnąć blat od spodu w swoją stronę, a górna jego część odjedzie synchronicznie w przeciwnym kierunku. Wtedy już tylko pozostaje nam rozłożyć schowaną wewnątrz wkładkę i dosunąć ją do reszty blatu. Takim mechanizmem może pochwalić się stół T53, który znajdziecie w naszej ofercie.

 

To już? Tak! Wystarczy tylko tyle. A nie mówiliśmy, że rozkładanie będzie łatwe i lekkie?

 

Jednostronny (frontslide) (MS)

Frontslide, czyli jeden z wariantów, w jaki może wysuwać się stół. Pierwszym krokiem jest wysunięcie ramy stołu wraz z nóżkami, a następnie wyciągnięcie schowanej w środku części blatu. Frontslide jest zawsze jednostronny, co oznacza, że najpierw należy odblokować mechanizm i wysunąć wskazaną część stołu, zaś w tym czasie druga część pozostaje nieruchoma. Przykładem mebli z taką funkcją są stoły T17.

W tym systemie również nie trzeba przykładać żadnego wysiłku, żeby rodzinna kolacja przebiegła w jeszcze bardziej komfortowych warunkach.

 

 

Dwustronny (MD)

Jeśli poszukujecie czegoś symetrycznego, zaprojektowaliśmy także funkcję dwustronnego rozkładania stołu. W tym przypadku wszystkie nogi pozostają nieruchome, stojąc stabilnie na swoim miejscu. Spod blatu wysuwa się skrzynia, w której schowana jest wkładka przedłużająca stół. Zapoznajcie się ze stołem T8 z oferty salonu Klose, a przekonacie się jak sprawnie działa ten system.

Liberti I

Ten mechanizm transformacji stołu w różni się od pozostałych na tyle, że aż zasłużył na osobną nazwę. W tym przypadku ramę lub skrzynię zostawiamy w spokoju, a interesujemy się… blatem!

Aby go rozłożyć, należy przesunąć blat i rozłożyć ukryty pod nim mechanizm – wkładkę, automatycznie wysuwającą się ze skrzyni – i dosunąć blat na swoje miejsce. Jeśli chcecie cieszyć się prostym i automatycznym mechanizmem, zwróćcie uwagę na stół TripleMix z pojedynczą nogą w kształcie litery V.

Liberti II

Liberti II to bliźniaczy system rozkładania do Liberti I. Różnica jest drobna – dwustronność. Jeśli spodobało Wam się półautomatyczne rozwiązanie, które przedstawiliśmy wyżej – tutaj znajdziecie tylko więcej wolności.

Stoły z kolekcji mebli Klose to niezwykle bogaty zakres opcji i mechanizmów, które w łatwy i szybki sposób powiększą użytkową powierzchnię blatu. Z dumą mogłyby konkurować nawet z Transformersami (te roboty, co w auta się zmieniają). I, niewątpliwie, nasze stoły mają to coś – wykonane z najwyższej jakości materiałów i drewna posiadają własną duszę.

Jeśli szukacie czegoś, co na co dzień wpasuje się w Wasze mieszkanie, a przy specjalnych okazjach nie zawiedzie Was przestrzenią – wybierzcie jeden z naszych modeli. A jeśli macie chęć na własne oczy (i ręce) sprawdzić, jak to działa – wpadnijcie do jednego z naszych salonów firmowych w Rumi, Nowem lub Czersku.