W pierwszej części naszego przewodnika przypomnieliśmy Wam, jak to rodzinne okazje wyglądały kiedyś. Spotkania, święta i imprezy – wszyscy doskonale pamiętamy gimnastykę, jaką trzeba było zaprezentować przed wspólnym posiłkiem. Dostawianie stolików do  głównego stołu, aby wszyscy się zmieścili. Ale czy pamiętacie również te załamania obrusów i krzywo postawione talerze? Zazwyczaj stoliki te miały różną powierzchnię i wysokość. Całe szczęście, że żyjemy w czasach, kiedy nie tylko korzystamy z wygodnych i estetycznych gadżetów, lecz również z pięknych i wielofunkcyjnych mebli!

Klose gwarantuje nie tylko ładny wygląd, ale przede wszystkim mądrze zaprojektowane mechanizmy każdego stołu. Koniec z nierównościami, szczelinami i chwiejną konstrukcją! Poznajcie drugą część przewodnika. Mamy Wam do zaoferowania jeszcze kilka systemów rozkładania, ale zapewniamy, że będą one równie proste, jak opisane wcześniej!

Kombi

Rozłożenie stołu z prędkością dźwięku? Niemalże! Jest to niesamowicie szybki i sprawny mechanizm. Wymyślony i dopracowany przez naszych specjalistów. Składa się z dzielonego blatu, szyny synchronicznej oraz wkładki. Aby rozłożyć stół, należy pociągnąć za blat z dowolnej strony stołu, a wtedy jego druga część odjedzie synchronicznie w przeciwnym kierunku. Ze środka wysunie się drewniana wkładka i, przy dosunięciu blatu do końca, samodzielnie zaskoczy na swoje miejsce.

Blat przesuwny

Wśród stołów kolekcji mebli Klose do wyboru są takie, które rozkładają się w poprzez wysunięcie wkładki wprost spod blatu. A także takie, do powiększenia których należy przesunąć sam blat i ze schowka wyciągnąć schowaną deskę.

Już sama nazwa wskazuje, że w kolejnym mechanizmie rozkładania stołu należy tylko… przesunąć blat i wyciągnąć wkładkę! Jest to jeden z najprostszych dostępnych w naszej kolekcji mechanizmów. Może zostać dopasowany specjalnie do Was i Waszego komfortu, bowiem może różnić się dodatkowymi elementami. Np. rozmiarem wkładki. Sami wybierzcie opcję, która pasuje Wam najlepiej!

Blat przesuwny z wkładką

Blat przesuwny z wkładką to wariant podobny do tego, o którym wspomnieliśmy nieco wyżej. Możecie wybrać stół, w środku którego schowana będzie prosta wkładka. Należy ją wyciągnąć i wpasować w odpowiednie miejsce. To krótka, choć wspaniała historia o tym, jak jedna deska może uratować imprezę i zadbać o komfort Wasz oraz Waszych gości.

Blat przesuwany z wkładką motylkową

Inną ciekawą opcją jest połączenie blatu przesuwnego z wkładką motylkową. Technika rozkładania jest bliźniacza do opcji opisanych wyżej. Drobna różnica polega na tym, że wkładka nie jest jednym kawałkiem. Jest dzielona i złożona na pół. Należy rozłożyć ją lekkim ruchem i dosunąć do reszty blatu. Będzie to tak samo proste jak w innych mechanizmach. Nie poczujecie żadnego wysiłku, który niegdyś kojarzył się z ciężkim i mozolnym rozkładaniem stołów.

Wszystkie mechanizmy wymienione zarówno w pierwszej, jak i w drugiej części naszego przewodnika działają sprawnie i lekko. Nie trzeba się męczyć i gimnastykować przy powiększaniu stołu. Wystarczy wykonać kilka prostych ruchów rękami. Nie trzeba więcej dźwigać dodatkowych elementów.

Uwierzcie nam na słowo albo sprawdźcie sami! Salony meblowe Klose czekają na Was w Czersku, Rumi i Nowem. W każdym z nich znajdziecie pomocną dłoń ludzi, dla których meble są prawdziwą pasją.