Jeżeli mielibyśmy wybrać jakiś mebel, który kroczy w reprezentacyjnej awangardzie każdego domu, to bez wątpienia wskazalibyśmy na krzesła do jadalni. Niezależnie czy miałyby to być krzesła tapicerowane, drewniane krzesła, czy nawet krzesła z litego drewna. Zapewne część z Was zdziwi ten wybór. Możecie poddawać go w wątpliwość, zaznaczać, że sami zwracacie uwagę na inne meble przy okazji odwiedzin u rodziny i znajomych. My jednak musimy odpowiedzieć Wam na to jednym, w naszym mniemaniu celnym, argumentem – to właśnie nasze stare (lub nowe), dobre drewniane krzesła biorą na siebie największy ciężar goszczenia gości (dosłownie i w przenośni). Dlatego też warto poświęcić im nieco więcej uwagi, co też niniejszym zamierzamy uczynić.

Krzesła do jadalni – z podłokietnikami czy bez?

Nasze około krzesłowe rozważania chcielibyśmy zacząć od pytania o to jakie krzesła do jadalni wybrać. Czy lepsze będą krzesła do jadalni z podłokietnikami, czy też bez. Warto poświęcić chwilę na analizę tego zagadnienia i rozważyć plusy oraz minusy każdego z tych rozwiązań.

Oprzyj się na mnie

Krzesła do jadalni z podłokietnikami mają swoich zwolenników wśród osób, które cenią sobie komfort utożsamiany z pełnym oparciem się na meblu. Innymi słowy, chcą, aby jak największa ilość mięśni mogła być w stanie błogiej bezczynności. No i tutaj, bez dwóch zdań, krzesła tapicerowane z podłokietnikami mogą wykazać swoją wyższość nad innymi meblami. Jeśli bowiem chcielibyśmy się wygodnie rozsiąść przy stole, umościć i pozwolić ponieść się biesiadnej atmosferze, to krzesła do jadalni z podłokietnikami będą dla nas doskonałym wyborem.

Więcej miejsca

Osoby, które wyżej cenią sobie krzesła do jadalni bez podłokietników zwracają uwagę na fakt, że brak jakichkolwiek barierek po bokach siedziska umożliwia każdemu, niezależnie od rozmiaru i wieku, wygodne rozłożenie swoich szlachetnych czterech liter.

Ciekawym przykładem takiego inkluzywnego i komfortowego krzesła z litego drewna jest krzesło Kr2. Skórzane wykończenie i profilowany kształt oparcia sprawia, że każda, nawet najdłuższa, posiadówka przy stole obędzie się bez uciążliwego bólu kręgosłupa.

krzesła do jadalni

Do szeregu!

Wybierając krzesła do jadalni warto pamiętać o tym, że są to meble kolektywne. Innymi słowy, krzesło to mebel, który w znakomitej większości kupujemy w zestawie. Mają wszak służyć, wraz ze stołem, jako centralny punkt proszonych obiadów i kolacji, a te przecież zakładają, że podejmować będziemy kilka osób. W związku z tym dobrze jest zwrócić uwagę na to jak nasze krzesła będą prezentować się w zestawie. Idealnym zawodnikiem zespołowym w dziedzinie upiększania naszych salonów i jadalni jest bez wątpienia krzesło S403. Kilka takich mebli otaczających stół w jadalni i goście zaczną się sami napraszać.

krzesła do jadalni

Warto siedzieć

Krzesła do jadalni to forpoczta dobrego czasu spędzonego w miłym towarzystwie. Warto zwrócić uwagę na to na czym usadzimy naszych gości. Warto postawić przy tym na najwyższą jakość i komfort. A tak się składa, że obie te kwestie to nasza specjalność.