Coraz więcej osób decyduje się wydzielić w swoich czterech ścianach osobną przestrzeń jadalnianą. Zaczynamy doceniać wspólne chwile spędzone przy posiłkach, które, jak twierdzą psychologowie, są jednym z ważniejszych filarów zacieśniania międzyludzkich więzi. Zdecydowanie polecamy Wam jak najczęściej jadać w jak największym i najmilszym gronie. Zachęcamy jednocześnie do przemyślenia kwestii jaką jest oświetlenie jadalni, bowiem wybór lampy do jadalni może być kluczowy dla komfortu Waszego jedzenia.

Oko prawdę Wam powie

Jadalnia to miejsce, które w założeniu powinno być miejscem relaksu i odpoczynku. To przyjazna przestrzeń, gdzie każdy z biesiadników może pozbyć się trosk dnia codziennego i oddać się w pełni rozkoszom stołu. W związku z tym należy zadbać o odpowiednie warunki do relaksu. Nie powinno nikogo zaskoczyć, że intensywne, punktowe światło może być niezwykle męczące dla naszych oczu. Jeśli chcemy, aby w jadalni zapanowała odpowiednia atmosfera, powinniśmy zadbać o rozproszone, stonowane światło sączące się z naszej lampy nad stół. Ważne jest jednak, aby nasze żyrandole do jadalni miały odpowiednio dobrane żarówki, jedno to rozproszone, łagodne światło, a drugie to niepokojący półmrok, który może wpełznąć do nazbyt ciemnego miejsca. Warto w tym wypadku nie popadać w skrajności i znaleźć tak zwany złoty środek.

W mnogości siła

Ciekawym rozwiązaniem są lampy na stół, które mogą stanowić pewną alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań, jakimi byłyby żyrandole do jadalni nad stół. W zamierzchłych czasach taką funkcję pełniły świece, które, choć wciąż wyglądają niesamowicie wykwintnie, mogą jednak stanowić pewne zagrożenie pożarowe, a ich chybotliwe światło męczy co wrażliwsze oczy. Warto pomyśleć zatem o nowych, funkcjonalnych rozwiązaniach i postawić lampy na stół. Jednym wymogiem takiego rozwiązania będzie oczywiście obszerny mebel. W takich też wypadkach polecamy szczególnie nasz stół Ibrido T98 Stelaż 3, który bez wątpienia pomieści wszelkie dania, zastawę oraz, oczywiście, lampy na stół.

lampy do jadalni

Spotlight

Jeśli jednak zależy Wam na bardziej klasycznych rozwiązaniach i marzą się Wam stare, dobre lampy nad stół, to wówczas można pomyśleć o nieco mocniejszych żarówkach, które odpowiednio podkreślą główną gwiazdę wieczoru, jakim będą Wasze kolejne posiłki. Żyrandole do jadalni wymagają jednak równie zacnego towarzystwa, a ich niewątpliwą podporą jest odpowiednio przestronny i elegancki stół. Kiedy myślimy o takim meblu, od razu przychodzi nam na myśl stół Ibrido T98 Stelaż 6. Ten niezwykle wytworny stół łączy w sobie najlepsze klasyczne rozwiązania meblarskie z nowymi trendami w stolarstwie użytkowym.

lampy do jadalni

Lampy nad stół, a nasz komfort

Nie ma się co oszukiwać, dobrze dobrane oświetlenie jest jednym z podstawowych warunków pełnego relaksu. Widać to zwłaszcza na przykładzie jadalni, która może niezwykle zyskać, kiedy wybierzemy odpowiednie lampy do jadalni. Za tym idzie oczywiście dobór pasujących żarówek i odpowiednie rozmieszczenie źródeł światła. Oświetlenie jadalni to całkiem złożona sprawa i mamy nadzieję, że udało się nam ten temat Wam nieco… rozjaśnić ;).