Styl klasyczny czy nowoczesny? A może modern classic? Skandynawski czy prowansalski? Znacie różnice pomiędzy industrialnym a Bauhaus?

Jest tyle stylów architektonicznych, że można bardzo łatwo się pogubić. Często podoba nam się jakaś rzecz, która po dłuższych oględzinach okazuje się nie pasować do reszty. Czy to przez brak wiedzy? A może to przez brak dobrych propozycji? Krótką historię każdego stylu oraz nasze propozycje kolekcji Klose znajdziecie w tym artykule.

 

Międzynarodowa architektura

Modern – jak to brzmi! Sformułowanie odważne i jaskrawe. Nie dajcie się zwieść tej nazwie. Styl nowoczesny, zwany czasem także “białą architekturą”, jest dosyć surowy w swoich kształtach i ozdobach. No i oczywiście w palecie kolorów, na co wskazuje jego prześmiewcza nazwa.

Choć modernizm jest stylem architektonicznym pochodzącym z Niemiec, to jego biel jest cechą międzynarodową. Biel jest elegancka i zawsze wygląda świeżo. W wystroju modernistycznym chodzi między innymi o konkretny rodzaj światła. Naturalne oświetlenie mieszkania i to, jak promienie słońca wpadają przez okno. Różnorodny widok, który towarzyszy zmianom w cyklu dobowym oraz przemijającym porom roku.

Światło jest główną dekoracją modernizmu. Styl nowoczesny jest też nazwą ogólną dla kilku prądów i szkół architektonicznych, które z niego wynikają. Mowa o Bauhausie, industrialu i minimalu.

Idealnymi wariantami mebli Klose będą – jakżeby inaczej – te o białych barwach. Na przykład do wnętrz nowoczesnych idealnie pasować będzie łóżko nr 160 z kolekcji Zebra. Zwróćcie również uwagę na bardzo pojemną, lecz wciąż minimalistyczną Szafę 3D.

Jesteście przekonani, że w kawalerce nie ma miejsca na zabawę z wystrojem wnętrza? Bardzo się mylicie. Choć może być trudno z obrazami i innymi dekoracjami, to aby wytworzyć specjalny styl, wystarczą dobrze dobrane meble. A każdy z mebli Klose posiada swój własny, indywidualny charakter, połączony z naturalnym wykończeniem.

Biała architektura wygląda pięknie we wnętrzach każdego rozmiaru, ale jeśli nie macie pojęcia jak urządzić swoją kawalerkę: modern jest najlepszym rozwiązaniem.

 

Bauhaus

Już sama nazwa tego nurtu architektonicznego obiecuje intrygującą przejażdżkę po niemieckiej kulturze i stylu. Część z Was może pamiętać również słynny, choć nieco zapomniany zespół występujący pod tą banderą. Nie potrzeba szczególnie dużego rozeznania na temat stylu, a już brzmi apetycznie. Lecz o co chodzi?

Bauhaus to przede wszystkim funkcjonalność połączona z pięknem. Idealna harmonia zarówno pod względem estetyki, jak również przemyślana od strony technicznej. I właśnie z filozofią Bauhausu utożsamiamy się najbardziej.

Bauhaus to nie jest jednak sztywny funkcjonalizm. Liczą się proste rozwiązania i kubistyczne formy, które nie posiadają niepotrzebnych ozdobników.

Jako że szkoła Bauhausu powstała na początku XX wieku, a jej założyciel Walter Gropius głosił tezę: “…chcemy architektury przystosowanej do naszego świata maszyn, radia i szybkich aut”, cały nurt zaczął trącić z lekka myszką. W przeciągu stu lat zmieniło się niemal wszystko, choć wciąż nie wyobrażamy sobie życia bez techniki. Dlatego funkcjonalność, wygoda i minimalizm nadal są w modzie!

Propozycja mebli, która według nas idealnie łączy w sobie geometryczne piękno oraz wspaniałą funkcjonalność, to m.in. stolik CT W70 z kolekcji Oleo sypialnia lub Regał szeroki 2D, który znajdziecie w kolekcji Zebra Home Office.

Również nasze stoły spełniają podstawowe i główne założenia Bauhausu – polepszają komfort życia. Do rozłożenia stołów Klose nie potrzeba żadnego wysiłku. Mechanizmy i przekładnie działają tak sprawnie, że do zmiany konfiguracji większości proponowanych przez nas mebli wystarczy tylko jedna ręka. Nie musicie przesuwać niczego ciężkiego. Nie musicie się martwić o dodatkowy schowek na części stołu – wszystko mieści się w blacie! Proste, funkcjonalne i przyjemne.

Choć dopiero co uchyliliśmy rąbka wnętrzarskiej tajemnicy, część solidnej wiedzy zostanie z Wami. Wpadnijcie do jednego z naszych salonów i poproście sprzedawcę o poradę – nasz świetne przeszkolony zespół na pewno Wam pomoże!