W poprzednim artykule zaczęliśmy temat dotyczący stylów wnętrz, które – naszym zdaniem – mogą Was zainspirować do aranżacji własnej przestrzeni. Na rozgrzewkę zaprezentowaliśmy dość powściągliwe przykłady, lecz w części drugiej nabieramy tempa. A raczej wysokości. Przedstawione w tej części style to poniekąd historia luksusu – wręcz rewolucja przepychu. Od spokojnego wnętrza klasycznego do głośnego glamouru. Są to różne epoki modowe wśród ludzi o tym samym charakterze i podejściu do życia.

Omówimy style, które wymagają odwagi i nietypowego gustu. A co Wam bardziej odpowiada – błyszczący glamour czy elegancka klasyka? Czy wolicie rozwiązania bazujące na eklektycznych połączeniach?

 

Wnętrza klasyczne – podstawowe założenia stylu

Styl klasyczny nie jest konkretną modą, a raczej ogólnie pojętą elegancją i klasyczną formą. Zdecydowanie jest to ponadczasowy szyk. Jego głównym materiałem będzie oczywiście drewno – czyli to, w czym Klose specjalizuje się i o co szczególnie dba.

Chcąc urządzić wnętrze klasycznie, nie zapomnijcie również o elementach srebrnych lub złotych. Jak najbardziej będą one pasowały. Poza tym jest to styl-kameleon. Jego wielką zaletą jest możliwość modyfikacji tak, aby wnętrze dostosować do obecnych trendów. Wystarczy wtedy zmienić tylko kolor dodatków: firanek, koców, ozdób. Należy jednak zachować w tym umiar.

Naszą propozycją są meble z kolekcji Milo. Witryna 4D albo szafka RTV 3S. Drewno naszych mebli jest tylko najwyższej jakości i ma piękny, głęboki kolor. Najważniejsze jednak są ich kształty – stateczne i dostojne. Idealne do klasycznego wystroju.

 

Eklektyczne sny – różnorodne i wielowymiarowe

Choć styl klasyczny można modyfikować i sięgać po obecne trendy w kolorystyce, tak styl eklektyczny jest zupełnym wariactwem! Kontrolowany chaos. Wszystko, co tylko wyśnicie. Coś dla śmiałków, którzy dobrze balansują na krawędzi kiczu i dobrego smaku. Już sama nazwa stylu nie jest podobna do niczego, ale jakże smaczna!

Podsumowując: w eklektyce chodzi o wszystko. Jest to zestawienie wszelkich możliwych stylów wnętrz i – co za tym idzie – różnych epok.

Należy pamiętać, że łączenie rozmaitych elementów, na pierwszy rzut oka wykluczających się nawzajem, musi być dobrze przemyślane. Takie wnętrze jest zwykle czymś pomiędzy harmonijną starą szkołą a nowomodą. Nie może się obyć bez designerskich mebli.

Proponowane przez nas meble idealnie pasują, ponieważ są unikatowe w swojej jakości oraz wyglądzie. Co powiecie na Kredens 2D3S z kolekcji Oleo z podświetlaną witryną? Odważne i niebanalne. A może coś z kolekcji Zebra? Na przykład stolik CT7 o nietypowym kształcie.

 

Glamour – rozkosz, która błyszczy

Szyk, blask, ekstrawagancja! Oto i on! Lśniący, błyszczący, lecz wciąż elegancki i harmonijny. Jeśli nie lubicie blasku, to w takim pomieszczeniu przydadzą Wam się okulary przeciwsłoneczne.

Dużo srebra i złota! To pierwsze, co nam przychodzi do głowy i ta myśl zupełnie zgadza się z główną cechą wystroju w trendzie glamour. Cała kolekcja Verdi jest, wydawałoby się, specjalnie stworzona do tego stylu. Zwróćcie uwagę na kredensy. Ciemna barwa drewna w połączeniu z podświetlonymi na złoto witrynami. Choć Verdi wpada również w odcienie stylu klasycystycznego, zdecydowanie dobrze wypadnie w glamourze.

Glamour kojarzy się z nocą, imprezą na najwyższym piętrze wieżowca. Z kotarami na oknach i zapachem kadzideł. Jak impreza, to w mieszkaniu musi być dużo puf, kanap i krzeseł. Liczą się tkaniny i wykończenia. Fotele S92 Naomi sprawdzą się doskonale. Materiały, którymi są obite, cechują się najwyższą jakością i niestraszne im są żadne zabrudzenia. A wiadomo – tam gdzie glamour, tam i wino.

Te wszystkie style łączą nie tylko meble i techniki dekorowania, ale również ludzie. Odwaga i nieoczywiste wyczucie do tworzenia niepowtarzalnych przestrzeni, a dodatkowo rodzaj charakteru, który pozwoli czuć się komfortowo w otoczeniu rzeczy o rozmaitych kształtach i kolorach. Opisane wyżej mody wnętrzarskie cechują się masywnymi meblami, w odróżnieniu od tych, o których mowa była w poprzedniej części przewodnika. Żeby upewnić się czy któryś z powyższych trendów Wam odpowiada, wpadnijcie do jednego z naszych salonów i przekonajcie sami. Na własne oczy.