Wiele osób żyje w błędnym przekonaniu, że wiedza na temat wnętrz oraz ich aranżacji jest zamknięta w tajemniczej szkatułce. Niestety nie wiemy, czy jest to prawda, ale przygotowaliśmy dla Ciebie klucz. Lekka i symetryczna Francja. Ascetyczny i harmonijny orient. Przytulny i pełen komfortu styl angielski. A na koniec nowoczesna elegancja wprost ze stolicy świata – Nowego Jorku.

Kontynuujemy naszą podróż po świecie i jego wnętrzach. Zapraszamy do przeczytania czwartej części przewodnika, dzięki której upewnisz się, jaki wystrój pasuje najlepiej do Twojego charakteru.

 

Francja-elegancja

Symetria – oto słowo-klucz. Najważniejsze, co musisz wiedzieć o stylu francuskim to fakt, że meble mają być wizualnie lekkie, najczęściej w jasnych barwach oraz to, że Francuzi wręcz kochają symetrię. Nie daj się też zmylić – wszystkie wymienione warunki nie oznaczają minimalizmu. Co to to nie! Przepych i blask – w pomieszczeniach urządzonych w tym stylu zwykle znajdziesz bardzo wiele bogatych elementów. Są jak studnia bez dna: stoliki, szezlongi, krzesła, fotele, lustra, zasłony, komody, regały i naprawdę mnóstwo innych drobiazgów.

Jasne tapety (czasem po prostu białe), nieraz dodatkowo udekorowane fantazyjnymi wzorami. Kunsztowna sztukateria ozdabia krawędzie pomieszczenia. I dużo, dużo detali! Dekoracje w postaci figurek z popiersiem, mniejszych figurek oraz wazonów są nie tylko mile widziane, a wręcz obowiązkowe!

Najlepszym reprezentantem francuskiego akcentu w naszej ofercie jest kolekcja Naomi.

 

Filozofia orientu

Szczęście to nie tylko wartość, do której dąży każdy człowiek. Szczęście to także filozofia, której trzymają się miłośnicy stylu orientalnego. Spokój i harmonia przy jak najmniejszym otaczaniu się rzeczami materialnymi. Minimalizm to alter ego tego stylu. Wystarczy materac wprost na podłodze, może być pośrodku sypialni oraz niski stolik, przy którym siedzi się na podłodze lub na wielkich poduchach – nieważne, czy to rodzinny obiad czy wieczór ze znajomymi.

Ściany w bieli lub naturalnym beżu, często z motywami florystycznymi. W kontraście do jasnych barw przestrzeni pojawiają się czarne i czerwone elementy. Zwłaszcza ten drugi kolor – czerwień – w kulturach dalekiego wschodu symbolizuje szczęście.

Jeśli zupełny minimalizm jest dla Ciebie niewystarczający, możesz nieco urozmaicić wystrój dodając elementy użytkowe i dekoracje ze wschodu – wachlarz, figurki żurawi lub pędy bambusa.

Najlepiej, gdy przedmiotów jest niewiele, ale te, które są, muszą być jak najwyższej jakości. Stoliki i kredensy z naturalnego drewna o ciemnych barwach świetnie wpasują się w styl orientalny. Naszym zdaniem kolekcja Lanao spełnia wszystkie wymogi, a dodatkowo jest doskonale wykonana wyróżniając się ciemnym, przyciągającym i głębokim kolorem.

 

Angielska wygoda

Dużo drewna, miękkie kanapy i ogromne fotele. Angielskie domy znane są ze swojej przytulności, a do angielskiego cosy ciężko jest znaleźć równie trafny, polski odpowiednik. Dla stylu angielskiego charakterystyczne są ciężkie kotary, dywany i koce. Ma być ciepło i przyjemnie tak, aby jak najmilej spędzać długie wieczory przy kominku.

Masywne i zdobione meble, lecz w tym przypadku niekoniecznie ciemne, aby nie przeciążać wnętrza. Beże i brązy, ale niezbyt surowe, w motywy kwiatowe lub słynną szkocką kratę. Soft pink, czyli słynny angielski róż oraz fiołkowy błękit to kolory, które stworzą szczególny klimat w Twoim domu.

Aby wykreować prawdziwą, angielską sypialnię polecamy nasze wysokie, tapicerowane łóżka, w których zechcecie spędzać całe dnie i popijać herbatę z porcelanowych filiżanek.

 

Nowojorska wielkomiejskość

Styl nowojorski określić można jako dojrzały, lecz nie do końca oczywisty. Elegancja połączona z surowymi ścianami loftu. Lub całkiem na odwrót – ładnie udekorowane ściany uderzające w ciepłe tony. Takie wnętrze w połączeniu z nowoczesnymi (choć minimalistycznymi) meblami stworzy coś wjątkowego. Wystrój nowojorski może zaistnieć w wielu odsłonach, a jego charakterystyka to łączenie kolorów i faktur na pierwszy rzut oka niepasujących do siebie.

W stylu nowojorskim często przywiązuje się uwagę do symetrii – podobnie jak w stylu francuskim. Idealne wnętrze powinno być dość szykowne, więc należy zadbać o stoliki i lampy. Ciepłą atmosferę stworzyć mogą także dywany i długie zasłony.

Jeśli myślisz o wnętrzu w tym stylu, zwróć uwagę na kolekcję Tetris, która już w swoich założeniach została zaprojektowana specjalnie, aby móc zaistnieć na Manhattanie. Piękne, jasne drewno o geometrycznych, jednak nie do końca jednolitych kształtach. Całość opiera się na metalowych nóżkach, dzięki czemu nadaje wnętrzu pewnej lekkości i przewiewu. Czas na szyk w wielkim mieście!

 

Teraz już wiesz, co spoczywa wewnątrz wnętrzarskiej szkatułki: wiele krajów i kultur, wiele nieoczywistych choć charakternych rozwiązań, które zawsze wprowadzą w zachwyt Twoich gości. Chcesz wiedzieć więcej? Wszelkie tajemnice zdradzą Ci nasi konsultanci w salonach firmowych Klose. Odwiedź nas w Rumi, w Nowem nad Wisłą lub w Czersku!