Styl loftowy zyskuje sobie coraz więcej entuzjastów. Twórcze wykorzystanie postindustrialnych przestrzeni stawia przed nami całą masę wyzwań, których koniec może mieć posmak absolutnej satysfakcji. Warto przyjrzeć się konkretnym propozycjom i rozwiązaniom, które mogą stać się źródłem arcyciekawych inspiracji. Postanowiliśmy dołożyć nasze trzy grosze do tego szacownego grona i proponujemy Wam wyprawę przez loftowe wnętrza mając konkretne meble za przewodników albo jeszcze lepiej – za punkty nawigacyjne.

Przystanek pierwszy – witryna loft

Postanowiliśmy zacząć naszą podróż od największego, przynajmniej jeśli chodzi o gabaryty, punktu nawigacyjnego. Urządzając wnętrze w stylu loftowym warto zwrócić uwagę na niezwykle istotny mebel, którym jest bez wątpienia witryna loft. Pamiętając o minimalistycznych założeniach stylu postindustrialnego i jego surowości nie możemy jednocześnie zapominać o praktycznych aspektach naszego życia. Wszak nasze mieszkania, apartament albo i dom powinny stanowić przede wszystkim wygodne miejsce do życia, a w takich wypadkach nieodzowne jest posiadanie mebli, których głównym zadaniem jest pomieszczenie naszego dobytku. Dobytku, dodajmy, który chociaż po części chcielibyśmy ukryć przed czujnym okiem naszych gości. Idealną kandydatką, jeśli interesuje nas witryna loft, jest witryna/2 K20-1. Jej surowe, ale przy tym niezwykle stylowe wykończenie świetnie dopełni Wasze loftowe wnętrze, a przy tym pozwoli Wam znaleźć tak potrzebną przestrzeń, zarówno tą ukrytą, jak i wyeksponowaną w przeszklonych i podświetlanych witrynach.

meble loftowe

Przystanek drugi – stolik loft 

Jeśli chodzi o stolik loft, albo stolik loft kawowy, warto jest powiedzieć to sobie głośno i wyraźnie – w każdym, ale to w każdym wnętrzu powinno znaleźć się miejsce na stolik kawowy. Nie inaczej jest w przestrzeni postindustrialnej, tutaj również, choć może to stanowić pewne zaskoczenie dla niektórych z naszych czytelników, odpowiednio dobrany stolik loft kawowy będzie idealnym dopełnieniem tej części naszego lokum, które przeznaczymy do tak zwanego życia dziennego. Któż bowiem powiedział, że mieszkańcom loftów nie należy się odrobina relaksu przy ciepłym napoju, przed telewizorem, albo i w gronie znajomych? My na pewno nie! Dlatego też chcielibyśmy polecić Waszej uwadze stolik kawowy K40 Sol. On to bowiem, jak żaden inny stolik kawowy loft, nada Waszemu mieszkaniu nieoczywistej dla niektórych loftowych wnętrz przytulności i pomoże szybciej zadomowić się w postindustrialnej przestrzeni.

meble loftowe

Przystanek trzeci – szafki nocne loft 

Szafki nocne loft to niezwykle ciekawe zagadnienie wnętrzarskie. Przy minimalistycznych założeniach stylu loftowego pewne meble zdają się nieco mniej niezbędne niż inne. Niektórzy w tym fakultatywnym gronie dopatrują się właśnie stolików, czy szafek nocnych. My jednak nie należymy to tej grupy ludzi, bynajmniej. Głęboko wierzymy, że wygoda i praktyczność powinny stać na pierwszym miejscu, a co jak co, ale stworzenie sobie przestrzeni na kilka podręcznych drobiazgów, które towarzyszą nam w nocnym aspekcie naszego życia zdaje się nam ze wszech miar wygodne, a zarazem praktyczne. Aby jednak wpasować się w postindustrialne założenia estetyczne zdecydowaliśmy się stworzyć pasujące do wystroju szafki nocne loft. Jedną z naszych propozycji jest stolik OLEO SYPIALNIA, którego minimalistyczny kształt i wykonanie wpasują się w gusta nawet najbardziej purytańskiego zwolennika loftowych standardów.

meble loftowe

Meble loftowe, czyli postindustrialny raj

Wydaje się nam, że nikogo specjalnie nie zdziwi ostateczny cel naszej dzisiejszej peregrynacji, czyli praktyczne i jednocześnie stylowe wnętrze w stylu loftowym. Warto zwrócić uwagę na nasze propozycje, albowiem przygotowaliśmy je z myślą o tych, którzy poszukują nieoczywistych, ale satysfakcjonujących rozwiązań.