Rodzicielstwo to piękny czas pełen wzruszeń i radości. Jednak niezliczona ilość zmartwień potrafi zmazać uśmiech z twarzy rodziców, zwłaszcza tych świeżo upieczonych. Dla małego dziecka świat wokół jest niesamowity i fascynujący, ale kryje też wiele zagrożeń. Zdarza się, że przez pierwsze kilka lat życia pociechy zagrożeniem mogą być również meble. Strach, że szkrab niezbyt dobrze znający swoje możliwości przypadkowo zrobi sobie krzywdę. Na szczęście w przypadku mebli Klose jest to bardzo mało prawdopodobne.

 

Okrągłe kształty i schowana podpora

Aby zadbać o bezpieczeństwo malucha warto zastanowić się nad usunięciem kantów i rogów z jego środowiska. Na czoło wysuwa się tutaj stół T41-1, który oferuje okrągły blat bez ostrych kątów, na które dziecko mogłoby się nadziać. Są ciężkie, czyli także stabilne, a smykowi bardzo trudno będzie przewrócić na siebie taki stół. Podobne zalety oferuje T98 Ibrido z blatem w kształcie elipsy.

Niewątpliwym atutem są również podpory wyżej wymienionych stołów. Oba modele zostały zaprojektowane tak, aby nogi stykały się pod centralnym punktem płyty. Dzięki takiemu usytuowaniu Twoje dziecko nie potknie się o nóżkę grając w berka wokół stołu, ponieważ sama podstawa jest osłonięta rozmiarem blatu.

 

Wolna przestrzeń

Jeśli jednak do Twojego gustu bardziej przemawiają stoły o klasycznych, prostokątnych kształtach, spieszymy z radością poinformować Cię, że one również są przyjazne dzieciom. A to dzięki szeregowi zalet.

Na przykładzie stołu T1 (w wyższej lub niższej wersji) dokładnie widać, że nogi znajdują się idealnie równo w miejscu zakończenia blatu. Precyzując: stanowią z nim integralną część. Ciężar mebla jest równomiernie rozstawiony, co oznacza, że jest stabilny, a stabilność to coś, co rodziców uspokaja najbardziej. Z racji swej prostej geometrii T1 jest dobrze usytuowany w przestrzeni. Dziecko bez problemu będzie mogło poruszać się wokół stołu, a w przypływie dziecięcej inspiracji – może zrobić bazę pod blatem, bo nie ma tam żadnych zbędnych elementów.

 

I dużo, dużo zabaw

Meble Klose wytrzymają dziecięce zabawy. Porozrzucane figurki, zabawki lżejsze i cięższe o różnych kształtach i rozmiarach nie powinny zrobić wrażenia na wytrzymałości powierzchni stołu. Mazaki, kredki i farby także bardzo łatwo możesz zmyć z blatów, ponieważ nasze stoły są zabezpieczone specjalną powłoką ochronną, a więc i nie ma powodów do zmartwień. Dziecięcy ciężar również nie zagraża stołowi, choć nie polecamy skakania po nim, by Twoje dziecko nie doznało przypadkowej kontuzji.

Podczas organizacji kinder party i innych dziecięcych spotkań nie musisz się martwić o rozlane napoje ani zabrudzone jedzeniem blaty. Drewniane powierzchnie wykonane są z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu nie popsują się od przypadkowo upuszczonych tortów – ani tych czekoladowych, ani owocowych.

 

Artystyczne projekty

Meble Klose wspierają rozwój artystyczny Twoich dzieci. Smyk może korzystać z kleju, wycinać z papieru nożyczkami, robić figurki z plasteliny, a żaden z tych pomysłów młodego talentu nie będzie straszny naszym powierzchniom. Jeśli serce Twojego dziecka będzie biło szybciej wraz z myślą o nauce, a nie sztukach pięknych, blaty stołów Klose mogą posłużyć za domowe laboratorium. Młodzi chemicy bez obaw znajdą uciechę w przelewaniu kolorowych płynów z probówek do innych naczyń oraz z chlapania po stole. Ośrodek naukowy w mgnienia oka wróci do normalności i zmieni się w dom, jaki dobrze znasz i widzisz każdego dnia – wystarczy tylko wytrzeć.

Nasze stoły, krzesła i regały wyrabiamy z najwyższej jakości materiałów oraz z należytą im uwagą. Specjaliści dbają o każdy detal, po wielokroć upewniając się, że wszystko jest dobrze skręcone i żaden element nie urwie się. Drzazgi? To rzecz niebywała w przypadku mebli kolekcji Klose, zwłaszcza przy odpowiednim dbaniu o mebel. O odpowiedniej konserwacji i czyszczeniu powierzchni dowiesz się z tego artykułu.

 

Dzieci to stworzenia bardzo aktywne i ciekawskie. Poznają świat i chcą czerpać z niego garściami jak najwięcej. A więc wychodzimy temu naprzeciw – niech uczą się, robią eksperymenty naukowe, projekty artystyczne, a w przyszłości niech bawią się wraz z przyjaciółmi, budują bazy i delektują się pysznościami. We wszystkich tych sytuacjach oraz na każdym etapie rozwoju młodego człowieka nasze meble są w stanie zapewnić bezpieczeństwo Twojego szkraba. A dzięki bezpieczeństwu urośnie szczęśliwe, poznając świat. A jak coś przy tym pobrudzą? To nic – jest to część nauki o życiu, a my w każdym szczególe zadbamy o to, aby otaczające go meble były przyjazne.