Przynajmniej raz w życiu każdy wyobrażał sobie siebie w roli ulubionego bohatera filmowego. Niejeden pod prysznicem podśpiewywał Skyfall Adele, a rozmawiając przez telefon wyobrażał sobie, że wygląda jak James Bond. A panie? Na bank idąc na imprezę wyglądały jak milion dolarów, lepiej niż dziewczyny słynnego agenta.

A co gdyby przenieść film do domu lub biura? Do zrobienia!

 

Agent 007 na urlopie

Od 1962 filmy o Jamesie Bondzie, agencie Jej Królewskiej Mości, podbijają serca widowni na całym świecie. Wielu fanów z ciekawością przygląda się zmianom w obsadzie – w końcu ogłoszenie nowego aktora do głównej roli jest iście światowym wydarzeniem. Zmieniają się czasy, a wraz z nimi zmieniają się stylizacje aktorów oraz… wnętrza ukazywane w filmie.

James Bond prowadzi niezwykle interesujące i dość ciężkie życie. W pogoni za złoczyńcami wypełnia trudne zadania Królowej, a wszystkie wymagają energii i wytrwałości. Tak jak i Ty każdego dnia wcielasz się w słynnego Agenta 007, wykonując z powodzeniem wszelkie misje, które wyznacza Ci życie. Masz niezłomność w dążeniu do celów i osiągania sukcesów w życiu zawodowym. W ciągu dnia nieraz braknie Ci sił, a więc w nocy zasługujesz na godny wypoczynek.

Słynny bohater wykreowany przez Iana Fleminga żyje z klasą. Nosi drogie garnitury, ratuje świat, a wieczorem pije Martini – lecz tylko wstrząśnięte, nie zmieszane – po czym idzie odpocząć w luksusowym apartamencie. Inspirując się jego postacią zaprojektowaliśmy łóżko Boss Dream – godne brytyjskiego szpiega. Ty też zasługujesz na najlepszy, możliwy sen oraz wyśmienity design.

 

Włoskie wesele

Przychodzisz do mnie w dniu ślubu mojej córki… – to chyba najbardziej znany cytat, jaki pada z ust Dona Vito Corleone, bohatera powieści Mario Puzo oraz jej ekranizacji pt. Ojciec chrzestny. Dla wielu osób świat włoskich mafiozów okazał się bardzo inspirujący. Polubili charaktery postaci oraz ich zwyczaje, ale tak naprawdę nikt nie chciałby mieć z nimi do czynienia w realnym świecie. Ale tym dziełom trzeba oddać jedno: śledzenie historii i ich porachunków potrafi być niezwykle angażujące.

Seria filmów Ojciec chrzestny zainspirowała także projektantów firmy Klose. Co nam się kojarzy z mafią? Feeria ciemnych barw i skóra. Próbowaliśmy sobie wyobrazić, w jakich okolicznościach mogą odbywać się wewnętrzne spotkania, cały czas mając z tyłu głowy wnętrza zaprezentowane w ekranizacji.

Stworzyliśmy stół oraz komplet krzeseł, przy których mogłaby zasiąść cała ferajna. Stabilny stół z litego drewna wykończony ciemnym wybarwieniem oraz równie ciemne i wygodne fotele, obite czarną skórą. W tych warunkach bez problemu można odłożyć ciężki portfel na blat bez strachu o jakiekolwiek zarysowania. Eleganckie krzesła okażą się świetną podporą, w której można odetchnąć z ulgą i (nawet pomimo niekiedy ciężkich rozmów) z komfortem oddać się negocjacjom. Tak właśnie powstała jadalnia K24, którą i Ty możesz wkomponować w wystrój swego domu. I – oczywiście – w takim miejscu możesz bawić się niczym na prawdziwym włoskim weselu w NY, bez obaw o uszkodzenia.

 

Tak przedstawiają się nasze kolejne inspiracje. Lista wygląda na długą, bo nasi projektanci szeroko patrzą na świat – zarówno pod kątem odpowiedniej organizacji wnętrz, a także wygody i elegancji. Na każdym kroku – w każdej epoce i w każdym filmie – szukają pomysłów, które później będą mogli wcielić w życie. Ty także możesz poczuć się jak w filmowej historii – dobierz swój wymarzony styl, a my pomożemy Ci dopasować meble, ich gabaryt oraz wybarwienia, a później także przetransportujemy je do Twojego domu lub biura!