Meble Klose to prawdziwe dzieła sztuki. Dotyczy to przede wszystkim techniki wykonania, gdyż każdy z mebli stworzony jest przez najznamienitszych fachowców, a nasi pracownicy dbają, aby każdy szczegół był perfekcyjnie dopracowany podczas wszystkich etapów produkcji. Tyczy się to także zamysłu, ponieważ staramy się, aby produkty sprzedawane przez nas były starannie przemyślane i zaprojektowane na długo zanim rozpoczną swój żywot na linii.

Aby meble były wygodne i dopasowane, myślimy o nich nie tylko pod kątem komfortu fizycznego, lecz również inspirujemy się otaczającym nas światem. W poprzednim artykule opowiedzieliśmy Ci o inspiracjach pochodzących wprost z natury. Meble przypominające zwierzęce kształty lub relief szlachetnych kamieni, które poprzez nawiązanie do przyrody pomogą zrelaksować się i docenić codzienną, życiową harmonię. Tym razem poruszymy wątki inspiracji rodem z książek i filmów, dzięki którym stworzyliśmy meble pasujące do charakteru oraz zainteresowań naszych klientów.

 

Gambit Królowej

Wzory geometryczne: jaśniejsze i ciemniejsze kwadraty, a właściwie cała szachownica. Co mają wspólnego meble z kolekcji Verdi i królewska forma relaksu? Odpowiadamy – najwyższej jakości materiały, piękne kształty i przyjemny dotyk. Dodatkowo zapach drewna, który zawsze pomoże skupić Ci się na ważnym projekcie.

Książka Gambit Królowej autorstwa Waltera Tevisa była dla nas inspiracją jeszcze na długo przed pojawieniem się słynnego miniserialu Netfliksa. Serial ten zdołał zawładnąć sercami wielu miłośników kina na całym świecie i przyznajemy, że był nakręcony tak gustownie, iż meble Klose wspaniale wpasowałyby się w nim jako dekoracja.

Kolekcja Verdi utrzymana została w ciemniejszych barwach, jednakże ma także rzeźbienia wykonane na podobieństwo szachownicy. Najlepiej wyglądać będzie umieszczona w biurze lub w gabinecie Twojego domu. Sprawdzi się też w eleganckim salonie, ponieważ przeszklone witryny mebli w połączeniu z ciemnym wybarwieniem dodają meblom odrobinę lekkości. Przebywając w pomieszczeniu wyposażonym w meble z kolekcji Verdi możesz odnieść wrażenie, że za chwilę do drzwi zapuka Elizabeth Harmon, rozłoży szachownicę i rozpocznie mistrzowską partię w szachy.

 

Maria Antonina

Od wielu lat monarchia nie króluje już na świecie jako najpopularniejszy rodzaj rządów. Choć zostało kilka krajów, w których wciąż spotkać można królów i królowe, to zdecydowanie królowa Wielkiej Brytanii, Elżbieta II, wysuwa się na czoło skojarzeń. Jednak przypominamy, że także i w Danii, i w Hiszpanii są jeszcze osoby, do których należy się zwracać zgodnie ze szczególną etykietą. Mimo narastających kontrowersji co do istoty rodów królewskich na świecie, ta otoczka wydaje się całkiem miła – bo w końcu któż by nie chciał zaznać w życiu odrobiny królewskiego luksusu?

Piękne kolory, miękka tapicerka na krzesłach – wszystko bardzo zadbane, schludne i czyste. Sprawia wręcz wrażenie, że człowiek w takim otoczeniu czuje się dostojnie i bogato – oto co podpatrzyliśmy w filmie Maria Antonina. Opowieść ta w sposób fabularyzowany nakreśla historię słynnej delfiny Francji, która została oskarżona o zbytnie zamiłowanie do przyjęć i ekstrawagancji. Ale nie będziemy się zagłębiać w historię – chodzi nam głównie o opisy i przedstawienie pięknego Wersalu, który zainspirował naszych projektantów do stworzenia kolekcji Naomi.

Królewski luksus w nowoczesnym wydaniu, oto czego można spodziewać się od tych niezwykłych mebli. Stoły z eleganckimi i lekko wygiętymi nóżkami oraz krzesła szlachetnie zielonej barwy. Wszystko, czego Ci trzeba, aby dodać wystrojowi mieszkania odrobiny pałacowego szyku. Dla tych mebli stracisz głowę i pamiętaj – potrafią rozchodzić się jak ciepłe bułeczki!

Tak jak natura jest bogatą przestrzenią dla pomysłów, które finalnie będą mogły wprowadzić domownika w spokojny trans i sprawiać wrażenie bliskości przyrody, tak literatura oraz filmy są niewyczerpalnym źródłem inspiracji  dla naszych projektantów. Można stworzyć meble, dzięki którym ich właściciel przeniesie się do dowolnej epoki lub klimatu. Jeśli tylko chcesz, Twój pokój gościnny zmieni się w bogate komnaty pałacowe. A może wolisz przenieść się do gabinetu przypominającego lata 50. w USA? Zgrabny fotel czy masywne łoże o ciemnym wybarwieniu, przeszklony współczesny kredens lub biurko z dopasowanymi specjalnie pod Ciebie elementami – wszystko to możesz znaleźć u nas, aby stworzyć wymarzony scenariusz życia.