Meble, którymi wypełniacie własne wnętrze mogą pomóc w przeobrażeniu każdej przestrzeni. Ba! Potrafią wręcz zupełnie zmienić styl pomieszczenia i nadać mu zupełnie indywidualny charakter. Do tej pory próbowaliśmy inspirować Was, ale czy zgadniecie co inspiruje nas? Poznajcie historię projektów kilku mebli Klose.

Kształty inspirowane naturą

Natura jest nieprzewidywalna, lecz w tej nieregularności jest metoda. Linie cienkie i grubsze, zawiłe i proste, delikatne i soczyste – cała ta różnorodność przyrody posłużyła naszym inspiracjom. Kontrolowana bujność przyrody – oto opis powstałych z naturalnego drewna dzieł sztuki, które mają być nie tylko użyteczne, lecz również wpisywać się w scenerię Waszego domu.

Jedne z najbardziej zachwycających mebli, z których jesteśmy bardzo dumni i które nie pozwolą Wam przejść obok siebie obojętnie, to meble inspirowane falami morskimi. Ich niesamowita powierzchnia sprawia wrażenie, jakby drewno było obmywane przez lata uderzeniami fal gdzieś na brzegu morza lub oceanu, niczym rzeźby dotknięte dłutem samej natury.

Po zakupie takiego mebla, wnętrze Waszego mieszkania będzie przypominać odtąd kraje śródziemnomorskie lub przywoływać wspomnienia znad Morza Czarnego. Ten obszar kojarzy się z nieustannym ciepłem klimatu i gościnnością narodów zamieszkujących jego wybrzeża, z energią i gwarem. A może także sprawić, że Wasze mieszkanie nabierze nordyckiego spokoju i ciszy – morze to także nasz rodzimy Bałtyk. Skandynawski minimalizm to styl, do którego również pasować będą meble Klose.

To właśnie kolekcja Asymetric została zainspirowana wodą i jej nieoczywistymi kształtami. Samą taflą jak i brzegiem, który ją obejmuje na różne sposoby i kształty. Tak więc niektóre z naszych dzieł zawdzięczają swoje istnienie przypływom i odpływom, a dokładnie morskim falom.

Z kolei w ofercie mamy meble K2 i K5, których ryflowana powierzchnia również zainspirowana jest z lekka poruszoną wodną gładzią.

Kształty inspirowane dzikością

Duża część mebli Klose powstała dzięki fascynacji dzikością. Fauna również naprowadza na świetne pomysły, z których wynikają zachwycające projekty. Dzikość i masywność, ale też zwinność i gracja. Tak na przykład jeden ze stolików naszej produkcji przypomina młodą sarnę stojącą na zgrabnych nóżkach.A to jeszcze nie koniec motywów zwierzęcych – mamy również do zaproponowania kolekcję mebli Zebra – poprzez wzory przypomina swoim designem dzikie zwierzęta zamieszkujące kontynent afrykański.

Meble zainspirowane dzikością przeobrażą Wasze mieszkanie lub biuro w miejsce ukrywające mityczne tajemnice albo namiastkę sawanny.

Zwierzęcość oprócz siły i energii kojarzy się również z domowym zaciszem. Zwierzęta też dbają o swoje “miejsca zamieszkania”, dlatego nasze meble wpasują się do Waszej przestrzeni jak gdyby było to ich naturalne środowisko.

Kształty inspirowane siłą

Siła! Temat rzeka i ocean inspiracji. Siła jako energia, elastyczność i dynamika. Siła jako rozsądek, umiarkowanie i spokój. Meble przepełnione witalnością i uzupełniające energię witalną ich posiadaczy. Według nas, siła polega przede wszystkim na harmonii. Możecie być pewni, że meble zainspirowane siłą harmonijnie wpiszą się w Waszą przestrzeń, będą zwracać na siebie uwagę, ale nie dominować.

Kolekcja K8

Tak na przykład nasze meble z kolekcji K8 inspirowane są diamentem, czyli kamieniem szlachetnym, pięknym i zgrabnym, a zarazem będącym najtwardszą znaną substancją występującą w przyrodzie. Meble Klose zainspirowane diamentami wyglądają magicznie, jakby jeden z legendarnych alchemików, któremu udało się odnaleźć kamień filozoficzny, zdołał również zakląć kamień w drewno – a może to raczej nasi specjaliści przemienili drewno w diamenty? Obecnie tej kolekcji nie ma w sprzedaży, aczkolwiek inspiracja pozostała. I w każdej chwili można wyczarować ją na nowo.

Niezwykłą siłą promienieją również meble z kolekcji K24 i K20. Ich ciemna barwa kryje w sobie mnóstwo tajemnic. Obecność tych mebli w domu czy w biurze sprawia, że przestrzeń wypełnia się energią do działania – nawet poniekąd mistyczną!

Każdy mebel w Kolekcji Mebli Klose jest dziełem nieprzypadkowym, lecz wynikiem obserwacji i analizy świata. Chęci usprawnienia zarówno wyglądu, jak i funkcjonalności. Przecież meble towarzyszą nam na co dzień. Pewnym jest, że znajdziecie coś dla siebie – motywów przewodnich mamy wiele. Osoba artystycznego składu marząca o subtelnym wystroju, czy też przedsiębiorca, który czuje się lepiej w solidnie wyposażonym wnętrzu – meble Klose sprostają Waszym wymaganiom!