Wiemy, że już sam tytuł Was skusił, nie musicie udawać 😉. Któż w młodości choć raz nie bawił się w Króla Artura i Rycerzy Okrągłego Stołu, nie zaczytywał się w ich przygodach albo chociaż nie przysiadł dłużej przed telewizorem śledząc losy legendarnego władcy Brytanii? Kto z nas nie marzył by zostać kiedyś czarodziejem pokroju Merlina, albo też potężną wiedźmą niczym Morgana Le Fay? Któż nie chciał być dzielny niczym Lancelot i charyzmatyczna niby Ginewra? Popuśćcie wodze fantazji i pozwólcie zabrać się do świata arturiańskich leg… to znaczy mebli. Jeszcze raz, pozwólcie zabrać się do świata arturiańskich mebl… wróć, to nie to. Popuśćcie wodze fantazji i pozwólcie zabrać się do świata legendarnych, okrągłych mebli. Uff, udało się. To co? Lecimy?

Przypadek Artura Pe.

Jak pewnie większość z Was zdaje sobie sprawę stół okrągły, zarówno ten słynny w zamku Camelot, jak i te niemniej zacne, mogące znaleźć się w Waszych jadalniach i salonach, każdy z nich jest okrągły nie bez przyczyny. Najważniejszym aspektem, zdaniem legend, związanym z kształtem owego mebla miała być absolutna równość wszystkich zasiadających przy nim osób. I jeśli się nad tym zastanowimy, to ciężko znaleźć lukę w tym sposobie rozumowania, bowiem co jak co, ale stół okrągły drewniany, czy nie, nie ma lepszych i gorszych miejsc, nie można zasiadać u jego szczytu, ani końca. Jeśli więc marzy się Wam zaprawdę egalitarne przyjęcie lub obiad to okrągły stół z krzesłami będzie strzałem w dziesiątkę. Egalitarne przyjęcie albo całonocna partyjka pokera, bo do pokera oraz kilku(set) innych gier towarzyskich stół okrągły rozkładany z krzesłami będzie idealny, zaufajcie nam.

Okrągły, ale nie do przesady

Być może część z Was zaraz powie: No dobrze, ale na co mi stół okrągły z krzesłami, lub bez, mniejsza o to, skoro ja planuję zaprosić więcej niż dwie lub trzy osoby? I na to mamy odpowiedź. Odpowiedź, dodajmy, ukrytą w samym wyrażeniu: stół okrągły rozkładany. Widzicie już o co nam chodzi, prawda? Dokładnie, stół okrągły, który można rozłożyć straci co prawda na okrągłości, ale zyska za to na ilości miejsca i przestrzeni za którą usadzimy naszych gości, a to przecież cecha, którą nie sposób wzgardzić, czyż nie? Świetnym przykładem takiej uniwersalności jest bez wątpienia stół T41-1. Może Wam posłużyć zarówno jako kameralny stolik przy którym zasiądziecie wraz z ukochaną osobą, jak również, już po rozłożeniu, jako zacny kompan i towarzysz szampańskich przyjęć.

okrągły stół

Król stół i jego rycerze

Podobnie jak Król Artur musiał opierać się na swych dzielnych rycerzach, tak i nasz stół na niewiele się zda jeśli nie będzie przy nim jego wiernych towarzyszy, czyli krzeseł. Czymże bowiem jest stół okrągły rozkładany, albo i nie, bez swoich krzeseł, jeśli nie pięknym i obszernym dodatkiem? To właśnie krzesła dopełniają go i uzupełniają. I to z nimi właśnie możemy z dumą powiedzieć oto nasz piękny stół okrągły rozkładany z krzesłami, oto on i druhowie jego, jego gwardia najwierniejsza i moi przyjaciele. Zaprzyjaźnić się warto z krzesłem S34, które posłuży nam, dosłownie i w przenośni, jako oparcie podczas rozlicznych a sutych przyjęć i spotkań towarzyskich.

krzesło klose

Okrągły stół – legenda wśród mebli

Stół okrągły może wydawać się mniej ustawny lub ekstrawagancki, ale to tylko pozory. Wbrew pozorom jego kształt wręcz ułatwia wkomponowanie go w naszą codzienną przestrzeń i sprawią, że nabierze ona nowego, oryginalnego charakteru. Pozwólcie więc sobie na szczyptę legendy w prozie życia i zaproście do swego zamku… wróć, do swego domu stół okrągły z krzesłami. Nie pożałujecie, słowo.