Kilkakrotnie opisywaliśmy Wam wnętrzarskie nowinki i zagłębialiśmy się w aranżacyjne inspiracje dotyczące jadalni. Dzisiaj wracamy w orbitę najjaśniejszej gwiazdy naszych czterech ścian i zapraszamy Was w podróż po luminescencyjnych zachwytach naszych jadalni. Poznamy więc sposoby na to jak dobrze wykorzystać lampy na stół i lampy do jadalni, aby nasze oświetlenie jadalni znalazło się na niespotykanym dotychczas poziomie.

Stoliczku nakryj się… światłem

Wiemy już, bo wspominaliśmy o tym w jednym z naszych poprzednich wpisów, że stół jest niezaprzeczalnie centralnym punktem każdej jadalni. To przy nim zbierają się domownicy i goście, i to dla niego, jakby nie patrzeć, aranżuje się samo pomieszczenie zwane jadalnią. Warto zatem zadbać, aby ów zacny mebel został odpowiednio wyeksponowany, a nic tak nie wpływa na naszą percepcję jak odpowiednie oświetlenie. Warto więc uważnie popatrzeć na żyrandole do jadalni, albowiem to one mogą nam pomóc i okryć nasze stoły ciepłą kołderką światła.

Co do czego

Poszukiwanie odpowiedniej lampy nad stół warto zacząć od uświadomienia sobie prawdziwej istoty swojej jadalni. Nie wszystkie lampy do jadalni będą pasować do naszego wnętrza. Kiedy bowiem spojrzymy na naszą jadalnię K 5 dostrzeżemy meble proste i jasne inspirowane skandynawskimi rozwiązaniami wnętrzarskimi.
oświetlenie jadalni

Przy tego typu aranżacjach warto zwrócić uwagę na proste formy i geometryczne kształty lampy nad stół, która swoim oszczędnym i wysmakowanym wykończeniem będzie mogła pięknie korespondować z wystrojem jadalni. Wyobraźcie sobie tylko jak pięknie sprawdziłoby się ciepłe, lekko przytłumione światło otulające stół T8, przy którym spędzamy leniwe, śnieżne popołudnie. 

Kontrasty

Ciekawym rozwiązaniem jest eksperymentowanie z kontrastami i zarysowanie różnic między ciemnymi i jasnymi akcentami w naszej jadalni. Odpowiednio ustawione lampy na stół mogą sprawić, że nasze wnętrze zyska zupełnie nową twarz. Oto bowiem ciemne elementy tapicerki naszych mebli zyskają głębie i drapieżny sznyt, a jasne akcenty rozbłysną nieznanym dotąd światłem. Ciekawe możliwości na niwie zabawy światłem daje kolekcja Oleo jadalnia.

oświetlenie jadalni

Blaski i blaski lampy do jadalni

Patrząc na to jak wiele może nam dać odpowiednie oświetlenie jadalni można szybko pojąć, że dzięki niewielkiemu wysiłkowi jesteśmy w stanie diametralnie odmienić oblicze całego naszego domu. Operowanie rozproszonym światłem płynącym z różnych źródeł to klucz do sukcesu na niwie aranżacji wnętrz. Zachęcamy Was do eksperymentowania ze światłem, z jego intensywnością i natężeniem, z ilością jego źródeł oraz ich rozlokowaniem. Pomyślcie o tym przy okazji najbliższego remontu, na pewno się nie zawiedziecie.