Moglibyśmy zacząć od kilku banałów na temat magicznego czasu, świątecznej atmosfery i zapachu piernika, ale wiemy, że spotkacie się z tym jeszcze wielokrotnie przed wieczerzą wigilijną, więc darujemy sobie ten wstęp i przejdziemy od razu do rzeczy, czyli zaproponujemy Wam odpowiedź na niezwykle aktualne pytanie w świetle nadchodzących świąt: jak zwiększyć stężenie świąt w świętach? Tak, dokładnie, dobrze przeczytaliście – stężenie świąt w świętach. Chodzi nam po prostu o to, aby ułatwić Wam wejście w święta przez duże Ś, czyli wydobycie z nich jak najwięcej przyjemności. 

Wielu z nas święta kojarzą się z dzieciństwem i młodością, z czasami, gdy wszystko wydawało się jakieś takie prostsze i pełne żywych kolorów. I to właśnie do świata żywych wspomnień chcielibyśmy Was dzisiaj zabrać, do świata, gdzie wiele rzeczy wykonywano własnoręcznie, w tym także i ozdoby świąteczne. W związku z tym wyjmijcie świąteczne swetry i czapki z pomponami, a potem wpadajcie do naszego domowego warsztatu. Będziemy robić świąteczne dekoracje!

Zrób to sam, czyli ozdoby świąteczne DIY

Trójliterowy skrót zawarty w nagłówku może być pewną tajemnicą dla osób, które zaczynają swoją podróż w szeroko rozumianym świecie aranżacji wnętrzy. DIY czyli Do It Yourself, to angielski skrót oznaczający ni mniej, ni więcej, ale właśnie Zrób to sam. Poczuliśmy się w obowiązku wyjaśnić to pojęcie, aby nikt z Was nie miał najmniejszych wątpliwości o czym mówimy.

Ozdoby świąteczne na stół

Zacznijmy od stołu, czyli od miejsca przy którym zasiądziemy 24 grudnia do wieczerzy wigilijnej. Ozdoby świąteczne, które nań trafią powinny być nienachalne i symboliczne. Na stole wszak chcielibyśmy przede wszystkim widzieć pyszne dania i trunki, i to im właśnie powinniśmy oddać prymat jeśli chodzi o dominację na stole. Świąteczne dekoracje na stół powinny zatem roztaczać dyskretny świąteczny urok i podkreślić magię chwili. Warto pomyśleć przy tym o naturalnych elementach takich jak opadłe już gałęzie drzew iglastych, szyszki i czerwone bombki, które podkreśliłyby świąteczny charakter instalacji. Taki wieniec lub pojedyncza gałąź będzie świetnie wyglądać jeśli trafi np. na stół BOOFALO, który reprezentuje sobą to co naturalne, proste i solidne.

stół klose

ozdoby świąteczne

 

Nie tylko stoły

Stół wigilijny lubi zajmować lwią część naszych świątecznych myśli, ale warto również pamiętać o szafkach i komodach. Weźmy na przykład świąteczne dekoracje z szyszek, które świetnie sprawdzą się jako wyjątkowe ozdoby zastępując tymczasowo wazony z sezonowymi kwiatami. Komoda K5 z wielkim wdziękiem ugości szyszkowych przybyszów, jak również pozostałe ozdoby świąteczne do domu.

komoda klose

ozdoby świąteczne

To co naturalne

Sięgając po dekoracje na święta warto zwrócić uwagę na materiały organiczne, własnoręcznie zebrane i nieobarczone cierpieniem żywych istot. W poszukiwaniu materiałów można wybrać się na arcyciekawy grudniowy spacer do lasu albo w okoliczne pola. Projektując swoje świąteczne dekoracje nie zapominajcie o jeszcze jednej funkcji tego typu przedsięwzięć: o przyjemności jaka płynie z pracy własnych rąk, a także o integracyjnym aspekcie całej zabawy. Przecież święta to rodzinny, ciepły czas, a to oznacza, że warto spędzić go razem nie tylko przy okazji posiłków.