Wspominaliśmy Wam już jakiś czas temu o urządzaniu wnętrz w stylu loftowym. Przedstawiliśmy możliwości jakie daje wybranie tego typu rozwiązań w przypadku lokali mieszkalnych. Dzisiaj chcielibyśmy powrócić w te postindustrialne klimaty, ale tym razem skupimy się na urządzaniu przestrzeni biurowej w stylu loftowym, a centralnym punktem naszych rozważań uczynimy regał loftowy.

Otwarta przestrzeń, otwarty umysł

Wszyscy kojarzymy straszliwy krajobraz amerykańskiej przestrzeni biurowej z przełomu lat ’80 i ’90 XX wieku. Klaustrofobiczne boksy wypełniające niedookreśloną przestrzeń biurowca skąpanego w świetle popsutych jarzeniówek… brrr! Na samą myśl o tym dostajemy gęsiej skórki. Na szczęście tego typu podejście do środowiska pracy zdaje się być w odwrocie, a kolejne firmy stawiają na otwieranie przestrzeni biurowej. My zaś z całą mocą przyklaskujemy tego typu rozwiązaniom i trzymamy kciuki za kolejne kroki na drodze do całkowitego uwolnienia pomieszczeń od krępujących je boksów i niepotrzebnych ścianek działowych.

Regał loftowy – złoty środek

Otwierając biurową przestrzeń nie można jednak popadać w jakobińskie zacietrzewienie. Praca w ogromnej hali pełnej ludzi może być dla pracowników równie uciążliwa jak uwięzienie w boksowej klitce. Warto pamiętać o zasadzie złotego środka i newralgiczne punkty, działy lub konkretne osoby otoczyć czymś co pomoże nadać ich biurowej przestrzeni bardziej osobisty charakter. Tym czymś może być właśnie regał loftowy, który nie zamknie pracowników w klatce, ale z drugiej strony pozwoli im zachować poczucie posiadania swojej własnej przestrzeni. Warto dodać, że regał loftowy może przy tym spełniać wiele praktycznych funkcji. I na tym właśnie zamierzamy się teraz skupić.

Funkcjonalność przede wszystkim

Weźmy za przykład regał OLEO GABINET 3S, którego wymiary idealnie wpasują się w przestronne wnętrza loftowego biura umożliwiając pracownikom wykorzystanie jego rozlicznych półek. Nie oszukujmy się, praca biurowa generuje całą masę rzeczy, które muszą pozostać w zasięgu pracowniczych rąk, a biurka mają swoje ograniczenia. Poza tym, jak mawiał klasyk – bałagan na biurku to bałagan w głowie.

regał loftowy

Regał loftowy na ratunek

Nie czarujmy się, estetyka naszej życiowej przestrzeni odgrywa ogromną rolę w kontekście dobrego samopoczucia i efektywności pracy. Oprócz kwestii praktycznych warto zadbać również o odpowiednie wykończenie biura, a tak się składa, że wnętrza loftowe dają nam w tej dziedzinie spore pole do popisu.

Wysokie stropy, otwarte przestrzenie aż proszą się o proste, a jednocześnie stylowe dopełnienie. I tutaj znów nasz poczciwy regał loftowy wchodzi cały na biało. Gdzie bowiem, jak nie na nim właśnie, postawimy kwiaty czy inne dodatki? Przecież to właśnie regał loftowy pomoże nam okiełznać i spersonalizować otaczającą nas przestrzeń. Popatrzmy na regał OLEO GABINET pojedynczy otwarty, przecież to doskonały wręcz mebel pod ekspozycję dodatków.

regał loftowy

Zdrowy kręgosłup biura

Regał loftowy może i powinien stanowić punkt wyjścia do aranżacji loftowego biura. W oparciu o regały właśnie można skutecznie i stylowo zaplanować przestrzeń, która będzie stanowić idealne środowisko pracy. Warto przyjrzeć się bliżej rozwiązaniom jakie może dostarczyć nam regał loftowy i jego odpowiednia aranżacja. Wasza przestrzeń biurowa wiele na tym zyska, gwarantujemy!