Zdobywające coraz większą popularność aranżacje loftowe w stylu Japandi mogą zarówno inspirować do poszukiwania nowych, niebanalnych rozwiązań wnętrzarskich, jak i nieco przerażać otwartą przestrzenią i wpisaną niejako w założenia tego stylu pustką. Chcielibyśmy tym wpisem rozwiać Wasze potencjalne obawy dotyczące otwartych przestrzeni w mieszkaniach i oswoić Was z pustką właśnie. Naszym przewodnikiem będzie cichy bohater wielu postindustrialnych wnętrz – regał loftowy.

Nie bój się pustki

Przyzwyczailiśmy się myśleć o wolnej przestrzeni w domu jako o potencjalnym miejscu do postawienia kolejnego mebla, albo, mówiąc nieco bardziej dosadnie, upchnięcia nowych gratów. Jasne, każdy ma prawo użytkować swoją przestrzeń jak tylko mu się żywnie podoba. Jeśli jednak myślicie o podążaniu za nowymi trendami wnętrzarskimi w postaci stylu Japandi, to musicie oswoić się z pustką i zaakceptować jej obecność w Waszym otoczeniu. Tylko wtedy, jak chcą entuzjaści Japandi, będziecie w stanie osiągnąć pełne wyciszenie. Co jednak z sytuacją, gdy nie możemy, albo i bardzo nie chcemy, wyrugować z naszej przestrzeni wszystkiego zbędnego? Wtedy na scenę wkracza regał loftowy, który stanowi świetne rozwiązanie tego typu dylematów.

Ordnung muss sein

Nie oszukujmy się, każdy z nas musi mieć przestrzeń do trzymania rzeczy. Tak po prostu, niezależnie co to dokładnie jest, każdy ma swoje rzeczy, których nigdy się nie pozbędzie. Jeśli jednak marzy mu się wnętrze w stylu Japandi powinien dostosować się do założeń tegoż stylu i wprowadzić nieco harmonii do swojego wnętrza. To gościnne i przestronne półki jakie oferuje regał loftowy przygarną i skryją wszystko to, na co ortodoksi Japandi mogliby patrzeć krzywym okiem. To właśnie regał loftowy stanie się pomostem między Wami, a pustką.

I dla dużych, i dla małych

Wnętrza loftowe, do których, notabene, bardzo pasuje styl Japandi, kojarzą nam się z dużą, otwartą przestrzenią. Jednak loft loftowi nierówny i może się zdarzyć, że nie będziemy mieli pod ręką niekończących się areałów czekających na zagospodarowanie. W takich właśnie, nieco skromniejszych, przypadkach świetnie sprawdzi się regał OLEO GABINET podwójny otwarty 3S, który stanowi świetny kompromis między wąskimi, a szerokimi meblami i jako modelowy wręcz regał loftowy pomoże nam w ogarnięciu przestrzeni dedykowanej stylowi Japandi.

regał loftowy

Gruby kaliber

Jeśli jednak macie do czynienia z prawdziwie otwartą przestrzenią to nie warto jej marnotrawić. Jeden dobrze dobrany regał loftowy może zdziałać znacznie więcej niż kilka szafek i szafeczek porozkładanych tu i ówdzie i psujących w ten sposób harmonię pustki. Do tego typu zadań specjalnych świetnie nadaje się regał OLEO GABINET 3S, który, jak na poważnego gracza przystało, udźwignie na swych barkach całą masę pamiątek, sekretnych drobiazgów oraz konkretnych książek i pozostałych utensyliów.

regał loftowy

Klucz do harmonii

Regał loftowy jawi nam się jako świetne rozwiązanie dla wnętrz opartych w swej stylistyce na rozwiązaniach Japandi. Proste i naturalne kształty, otwarta przestrzeń i wszechobecny ład, oto właściwości, którymi można opisać porządny regał loftowy.