Rodziny bywają różne – na przykład mniejsze lub większe. A ich członkowie bywają do siebie podobni bardziej lub mniej. Jednak obowiązkowo posiadają wspólne cechy. Tak też jest z meblami. Dzisiaj chcemy przedstawić Ci rodzinę stołów Filigran. Zobaczysz, że – choć są podobne – każdy mebel z tej kolekcji wyróżnia się w swój szczególny sposób.

 

Przedstawmy się

Wśród “Filigranów” można znaleźć te mniejsze, nierozkładane, jak i prawdziwe olbrzymy, dzięki którym będziesz w stanie ugościć wiele osób. Stoły Klose są solidne i stabilne. Można się nie martwić o to, czy wyciągane w celu przedłużenia stołu wkładki utrzymają ciężkie talerze i wszelakie przedmioty codziennego użytku, które nieraz w biegu pozostawiamy na blacie. Są to stoły, którym naprawdę można zaufać. Nie straszne są im również plamy. Łatwo taki blat wyczyścić i przy odpowiednim dbaniu o drewno i stosowaniu wszystkich zaleceń, o których pisaliśmy w jednym z artykułów, meble będą służyć długo i godnie. No i na pewno zmieszczą się wszyscy! Dlatego na święta, czy po prostu spotkania ze znajomymi, możesz zaprosić dowolną liczbę osób.

 

Rozkładane i nierozkładane

Pamiętasz te stare stoły, z którymi trzeba było siłować się, żeby je powiększyć? A deskę do przedłużania blatu należało chować gdzieś za szafą czy w schowku?  Znalezienie miejsca, gdzie taka deska nie byłaby na widoku oraz nie przeszkadzałaby w żaden sposób, było całkiem nieprostą sprawą. Zwłaszcza, że gdy już została wybrana nadająca się kryjówka – okazywała się małym trójkątem bermudzkim, i nasza wkładka stołowa znikała na zawsze. Jeśli więc właśnie przypomniałeś sobie to wszystko i poczułeś na ciele dreszczyk przerażenia, możesz odetchnąć z ulgą, ponieważ w przypadku stołów Klose te straszne historie już się nie powtórzą. W naszych meblach wkładki są zawsze częścią stołu. Bywają różnie umiejscowione, lecz pozostają w szufladzie wewnętrznej, dla wygody gospodarzy.

O różnych systemach rozkładania stołów możesz dowiedzieć się więcej tutaj. Jeśli chodzi zaś o stoły Filigran, posiadają one opcję rozkładania frontslide z jedną wkładką. To oznacza, że wysuwa się ramę stołu wraz z nogami, a następnie wyciąga schowaną w środku wkładkę. Może być ona wykonana z masywu, okleiny lub fenixa – w zależności od waszego gustu i preferencji. Z tego samego materiału co blat lub z innego.

 

Rodzaje drewna

Blondyni, bruneci, rudzi – lecz wciąż członkowie jednej familii. Tak też jest w rodzinie Filigran. Stoły mogą być wykonane z ośmiu rodzajów drewna. Aż tyle opcji do wyboru? Tak! Specjalnie po to, abyś mógł dopasować mebel idealnie do swojego wnętrza. Możesz wybrać wśród następujących rodzajów drewna: buk naturalny, buk twardzielowy lakierowany, dąb naturalny, dąb dziki z efektem wosku, dąb dziki bianco, dąb dziki wędzony, orzech dziki z efektem wosku oraz jesion twardzielowy. Niezależnie od wyboru, gwarantujemy, iż będzie to drewno najwyższej jakości.

 

Wymiary

Chcemy aby meble Klose idealnie dopasowały się do Twojej przestrzeni. Dlatego stoły rodziny Filigran występują w czterech rozmiarach: 135 x 90, 155 x 90, 175 x 90, 195 x 100. Wysokość i przekrój nogi pozostają zawsze niezmienne: wysokość wynosi 76 cm, przekrój nogi 8 cm. Są to opcje standardowe, które znajdziesz w każdym salonie oferującym meble Klose. Jednak pamiętaj, że na Twoje życzenie jesteśmy w stanie wykonać meble dopasowane indywidualnie do Twoich potrzeb. Dotyczy to wymiarów, jak i kolorów czy rodzajów drewna.

Teraz już znasz rodzinę stołów Filigran. Już wiesz o nich wszystko, więc daj im poznać siebie. Odwiedź dowolny salon Klose w Rumi, w Czersku lub w Nowem albo sprawdź salony firm rodzinnych, w których można znaleźć meble naszej kolekcji. Zobacz na własne oczy i przekonaj się własnym dotykiem o jakości i solidności proponowanych przez nas mebli. I mamy nadzieję, że zechcesz dołączyć do rodziny Klose!