Bez wątpienia, stół jest tętniącym sercem każdego domu. To właśnie przy nim jemy wspólne posiłki, pijemy kawę z przyjaciółmi, czy też pracujemy nad ważnym projektem do późnych godzin nocnych. Bez względu na to, czy będzie głównym elementem salonu czy jadalni, powinien być solidny, dobrze wykonany i adekwatny do waszych potrzeb.

Każdy ze stołów oferowanych w Klose ma swoje wyróżniające cechy. Niektóre z nich sprawiają, że możemy mówić o rodzinach stołów: są one podobne, ale mają takie elementy, które nadają im indywidualnego charakteru. Chcemy wam przedstawić rodziny stołów, które mamy w naszej ofercie. Stoły wyjątkowe i w pełni dostosowane do waszych preferencji.

Stoły Tafelrunde, czyli ponadczasowa klasyka

Rodzina stołów Tafelrunde, którą możesz znaleźć pod numerami katalogowymi T6, T7 oraz T8 to najważniejsza baza wśród naszych kolekcji. Choć dodadzą elegancji każdemu wnętrzu, głównym atutem tej rodziny jest ich wyważona masywność – stoły są okazałe, lecz ich wielkość nie jest przytłaczająca.

Seria Tafelrunde to także inwestycja na wiele lat – zastosowane na etapie produkcji olejowanie zapewnia nie tylko gustowny wygląd, ale przede wszystkim działa jak dodatkowa warstwa ochronna. A jeśli utracą swój pierwotny blask, błyskawicznie możesz przywrócić im kolor, działając według naszego poradnika jak dbać o meble.

Stoły T6

Szczególnym elementem stołu T6 są jego nogi, jednocześnie pełniące funkcję blatu. Takie umiejscowienie sprawia, że niezależnie od mechanizmu rozkładania jaki wybierzesz, stół zawsze będzie sprawiał wrażenie jednolitej płyty.

W każdym ze stołów do wyboru oferujemy dwa różne mechanizmy rozkładania. Działanie mechanizmu A polega na wysunięciu nóg mocowanych w szynie, a następnie rozłożeniu wewnętrznej wkładki motylkowej. Funkcja B zaś działa w oparciu o dyskretną szufladę – wystarczy ją wysunąć, a następnie ręcznie rozłożyć wkładkę motylkową zewnętrzną.

Kwadratowe, grube nogi stołów zapewniają ich stabilność nawet wtedy, gdy są rozłożone do swojej maksymalnej szerokości. Oba mechanizmy są bardzo proste w obsłudze, dzięki czemu w bardzo krótkim czasie przygotujesz blat dla większej ilości gości. Jeśli nie wiesz, który mechanizm będzie odpowiedni dla Ciebie, sprawdź nasz krótki przewodnik po systemach rozkładania stołów.

Stoły T6 bez wkładek mogą mierzyć od 80 do nawet 220 centymetrów. Licząc razem z wkładkami, ich szerokość sięgnie aż do 320 centymetrów! Niespodziewana wizyta znajomych? To nie problem! Kilka sekund i przy stole zmieszczą się wszyscy!

 

Stoły T7

Stół T7 to jeden z najbardziej sztandarowych modeli. W przeciwieństwie do T6, nogi zostały ukryte pod blatem, co prawdopodobnie przypadnie do gustu fanom klasycznych meblarskich rozwiązań.

W zależności od stylu, którego poszukujesz, możesz wybierać wśród kilku rodzajów drewna. Jeśli chcesz, możesz wybrać także kilka wybarwień, aby stół jak najbardziej wpasował się w otaczające go meble. Oczywiście, nie musisz się martwić o inne elementy wyposażenia, takie jak krzesła. W naszym asortymencie znajdziesz modele idealnie dopełniające całą aranżację. Dzięki temu to właśnie Ty decydujesz, jak finalnie będzie się prezentował Twój zestaw.

Stoły T8

Podstawą stołu jest bardzo ciekawa konstrukcja, która powoduje, że stół stoi na dwóch podwójnych nogach, połączonych ze sobą tak, że stanowią bardzo eleganckie wykończenie stołu. Takie wykonanie sprawia, że stół jest jeszcze bardziej elegancki.

W przypadku stołów T8 największą uwagę może przyciągnąć ich bardzo ciekawa konstrukcja. Nogi umiejscowione na węższych krawędziach stołu podczas produkcji zostały połączone ze sobą listwą, dzięki czemu stół sprawia wrażenie, jakby opierał się nie na czterech, a na dwóch podstawach. Taki projekt i wykonanie sprawiają, że T8 zyskuje jeszcze więcej elegancji i stylu.

Nie uwierzysz, póki nie zobaczysz? Przyjedź do nas!

Odwiedź jeden z salonów firmowych Klose w Czersku, Rumi lub Nowem, a nasi doradcy pomogą Ci wybrać stół dopasowany do Twoich potrzeb, a także z chęcią odpowiedzą na wszelkie nurtujące pytania.