Kalendarzowa zima rozpoczęła się na dobre, noce pozostają długie i skłaniają do spędzania czasu w przyjemnym, dobrze ogrzanym pomieszczeniu. Nie oznacza to jednak, że nastał czas gnuśności. Co to to nie! Jeśli nawet omija Was białe szaleństwo spod znaku nart czy snowboardu albo właśnie odpoczywacie po intensywnym czasie spędzonym na lodowisku, to pragniemy Wam nieśmiało przypomnieć, że oprócz mięśni dobrze jest jeszcze rozruszać naszą wyobraźnię i umysł. Dlatego też zapraszamy Was dzisiaj do nieskończonego multiwersum wyobraźni, bo jeden świat to dla nas zdecydowanie za mało! Oto nasz stół okrągły z krzesłami, a na nim gry, które pozwolą Wam kreatywnie spędzić długie zimowe wieczory i, kto wie, być może pozostaną Waszą pasją na nieco dłużej.

Nie tylko chińczyk

Zacznijmy od pewnych wyjaśnień. Na pewno znakomita większość z Was kojarzy gry planszowe i karciane. Niezależnie od pokolenia, środowiska i miejsca urodzenia wszyscy zetknęliśmy się na pewno z grami pokroju chińczyka, Monopoly, wojny, czy pokera. Z jednymi zostały na dłużej, inni z kolei nie załapali bakcyla, ale wszyscy mniej więcej wiemy o co w tym wszystkim chodzi. Świat jednak poszedł nieco do przodu od czasów naszej młodości, a wraz z nim rozwinęły się także i tak zwane gry bez prądu. Wystarczy wpisać hasło gry planszowe w wyszukiwarkę internetową, a Waszym oczom ukażą się setki tytułów i propozycji. Wiecie już o czym mówimy? Dokładnie tak – dzisiejsze gry planszowe to coś znacznie więcej niż stary dobry chińczyk. Warto przyjrzeć się nieco bliżej najnowszym grom planszowym, które od ponad dekady królują na stołach w coraz większej ilości domostw.

Odpowiednie pole bitwy do podstawa

Niezależnie od tego jakie gry lubicie, czy czujecie się lepiej w konwencji fantasy, czy science-fiction, nie ważne czy wolicie rywalizować, czy współpracować, zmóżdżać się albo zdawać na ślepy los, w znakomitej większości gier planszowych będzie Wam potrzebny odpowiedni mebel, najlepiej przestronny i wygodny stół okrągły albo i prostokątny. Do większych gier, mówimy tutaj zwłaszcza o rozmiarach planszy i ilości komponentów, może być Wam nawet potrzebny stół okrągły rozkładany z krzesłami. A tak się składa, że mamy kilka niezwykle ciekawych propozycji na stanie. Mówicie: poprosimy o stół okrągły rozkładany, idealny do grania, a my na to: prosimy bardzo! Oto on: stół T41-1 rozkładany. Przy takim stole można bez problemu zasiąść zarówno do niezobowiązującej partyjki szachów, jak i wielogodzinnej rozrywki w niezwykle rozbudowane gry w stylu wielkich strategii, eurosucharów lub złożonych na kształt kampanii gier kooperacyjnych. Nic tylko siadać i grać!

stol okragly

Krzesło jako drzwi (!?) do innego świata

Omówiliśmy sobie pokrótce kwestie gier planszowych i towarzyszących im stołów. Chcielibyśmy poświęcić teraz chwilę na siostrzaną dla planszówek formę spędzania wolnego czasu, czyli gry RPG, zwane też grami fabularnymi. Gry fabularne mogą nieco przypominać gry planszowe z tą jednak różnicą, że w tym wypadku podstawowym paliwem dobrej zabawy jest wyobraźnia graczy prowadzonych przez Mistrza Gry. W przypadku gier RPG nieodzowny będzie stół okrągły z krzesłami, przy których można wygodnie usiąść i miło spędzić czas. Stół okrągły rozkładany, albo prostokątny z jednym blatem – jak komu wygodniej. My z całego serca polecamy Wam stół rozkładany z krzesłami i to nie byle jakimi krzesłami! Mamy bowiem dla Was coś specjalnego, oto arcywygodne i eleganckie krzesło S910. Wyjątkowo zaprojektowane siedzisko pozwoli Wam się w pełni skupić na opowieści Mistrza Gry, a Wasze plecy i siedzenia nawet nie odczują wielogodzinnych sesji.

krzesło klose

Stół okrągły – ciekawa alternatywa

Zachęcamy Was do spróbowania tych ciekawych i wciąż rozwijających się form rozrywki. Wierzymy, że nasze meble umilą Wam czas spędzony w milionach światów, które może stworzyć Wasza wyobraźnia. Pozwólcie jej działać, a my zajmiemy się resztą.