Jedną z oznak luksusu może być posiadanie przedmiotów, których funkcjonalność zdaje się być przyćmiona przez ich estetykę. Nie ma nic złego w chęci posiadania rzeczy dla samej radości ich posiadania lub dla ich czystego piękna. Oczywiście wiąże się to z osiągnięciem pewnego poziomu życia, niemniej, wbrew powszechnej opinii, wcale nie musi się wiązać z prowadzeniem życia rozrzutnego krezusa. Można odnaleźć sznyt luksusu w rzeczach drobnych i nie tak znowu kosztownych. Idealnym przykładem takiego luksusu, który powinien trafić pod strzechy jest stary dobry drewniany stolik kawowy. Pomyślmy o tym wspólnie, zapraszamy!

Czy rozmiar ma znaczenie?

Niemal każdy drewniany stolik kawowy stanowi ucieleśnienie starej prawdy, że rozmiar nie ma znaczenia, że liczy się technika albo… no właśnie, co takiego liczy się w kontekście mebli takich jak drewniany stolik kawowy z półką et consortes?

Jeśli obiektem naszego zainteresowania są stoliki kawowy albo ławy drewniane, to pierwszym i najważniejszym kryterium powinna być wygoda korzystania z niej. Banał? Tylko pozornie, zastanówmy się nad tym po co nam w ogóle stoliki kawowe drewniane albo i te wykonane z innych materiałów?

Po co nam stolik kawowy?

Kiedy zastanawiamy się jaki stolik kawowy wybrać, musimy odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie: jakie będzie przeznaczenie tego mebla? Czy ma on stanowić wypełnienie przestrzeni? A może chcielibyśmy zasiąść przy nim w fotelu, mieć gdzie położyć filiżankę, nomen omen, kawy, czy herbaty? Znając odpowiedź na to pytanie będziemy już wiedzieć po jakie drewniane stoliki kawowe sięgnąć. Znając jego przeznaczenie możemy wreszcie zacząć wybierać.

Mały, ale…

Wierzcie lub nie, ale dobrze zaprojektowany i odpowiednio usytuowany stolik kawowy okrągły lub prostokątny może być niezwykle ustawny, jak również wielofunkcyjny. Najlepszym przykładem jest bez wątpienia stolik K39 Atria, który, co tu dużo mówić, idealnie wpasuje się zarówno do salonu, jak i przedpokoju, czy też poczekalni. Nic tylko brać!

stolik kawowy

Kwadratura stoła

Niezależnie czy wybierzecie stolik kawowy okrągły, prostokątny, czy może trójkątny dobrze jest zwrócić uwagę na jakość wykonania i odpowiednie wkomponowanie w otaczającą go przestrzeń. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest dobranie większej ilości mebli wedle jakiegoś stylu lub kolekcji. Rzućmy okiem na kolekcję MILO, gdzie pośród przeróżnych, eleganckich mebli odnaleźć można również stolik MILO czereśnia, który stanowić będzie idealne uzupełnienie stylowego pomieszczenia utrzymanego w ponadczasowych odcieniach drewna czereśniowego.

stolik kawowy

Marian, tu jest jakby luksusowo!

Marian, tu jest jakby luksusowo! – usłyszeć takie słowa we własnym domu z ust zachwyconych gości to rzecz bezcenna. Wszystkie inne, o ile mówimy o meblach, kupicie w naszych salonach, do których, z tego miejsca, serdecznie zapraszamy. Podarujcie sobie odrobinę luksusu, pozwólcie się rozpieścić, bo, uwierzcie nam na słowo, zasłużyliście na to w pełni. Niech za pierwszy krok na drodze do dogodzenia sobie posłuży Wam drewniany stolik kawowy, co Wy na to?