Nie ma chyba piękniejszego widoku dla miłośnika cyfrowej rozrywki niż dobrej klasy telewizor i konsola, a pod nimi elegancka szafka RTV. Większa, mniejsza  to bez znaczenia. Ważne, żeby z godnością podtrzymywała powierzony jej sprzęt. Warto jest jednak zastanowić się chwilę nad tym, czy chcemy, aby była to szafka RTV wisząca, czy też może szafka RTV stojąca. I tu tkwi clou całego naszego dzisiejszego spotkania – co wybrać?

Pod spodem

Zacznijmy od wyjaśnienia sobie jednej kwestii – każdy stolik pod telewizor jest dobry o ile spełnia swoje podstawowe zadanie, czyli utrzymuje nasz multimedialny ołtarz nad poziomem ziemi. Czy jednak warto zawracać sobie głowę co powinno znajdować się pod naszą szafką, nóżki, czy… powietrze? To już zależy. Od czego, zapytacie zapewne. Ano, zaraz się temu przyjrzymy.

Diabeł tkwi w montażu

Meble podwieszane mają swój urok. Odpowiednio zaprojektowane i zamontowane potrafią sprawiać wrażenie niezwykle lekkich i oryginalnych. Dobrze to koresponduje z nowoczesnymi, minimalistycznymi wnętrzami. Szafka RTV do loftu może dobrze wpisać się w ten trend i zaspokoić gusta najzagorzalszych piewców polityki less is more.

Jeśli naszym wyborem będzie szafka wisząca to musimy uzmysłowić sobie kilka kwestii, inaczej bowiem możemy doświadczyć srogiego rozczarowania. Po pierwsze musimy dokładnie sprawdzić nośność mebla. Byłaby bowiem szkoda, gdyby nasza szafka RTV zarwała się pod ciężarem telewizora. Aby tego uniknąć należy poznać maksymalne dopuszczalne obciążenie mebla. Kolejną kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę to kwestia ściany, do której chcemy przymocować naszą szafkę. Od jej wykończenia, grubości i materiałów z jakich została wykonana zależy czy w ogóle będzie można skorzystać z opcji jaką jest szafka RTV wisząca. Warto o tym pamiętać aranżując przestrzeń pod nasze domowe centrum rozrywki. 

Stolik bez powyłamywanych nóżek

Jeśli chodzi o stolik pod telewizor to mamy do czynienia w zasadzie z dwoma alternatywami. Z jednej strony mamy mebel stojący na nóżkach, z drugiej zaś jest szafka RTV stojąca na ziemi całą swoją podstawą. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy, i już na pierwszy rzut oka widać, że jedną z kluczowych kwestii może być aspekt konserwacji powierzchni płaskiej pod meblem. Resztę dopowiecie sobie już sami, wierzymy, że wiecie o co nam chodzi.

Szafka RTV – modernistycznie, czy klasycznie?

Postanowiliśmy zaprezentować Wam jak mogą różnić się od siebie jedna szafka stojąca od drugiej. Zaczniemy od wariantu klasycznego jakim jest szafka RTV drewniana z kolekcji Milo. Szafka MILO RTV 3S to bez wątpienia klasyczne rozwiązanie, które zadowoli entuzjastów ciemnych i konkretnych “patentów” meblarskich. Dzięki niej salon nabiera powagi i klasy.

szafka RTV

Alternatywą dla niej jest szafka RTV z nóżkami. Przed Wami szafka K39 Atria, która z jednej strony nawiązuje do stylistycznych rozwiązań sprzed kilkudziesięciu lat, z drugiej zaś swoim śmiałym, asymetrycznym frontem nadaje pomieszczeniu bardziej nowoczesny wygląd. Decyzja, jak zawsze zresztą, należy do Was.

szafka RTV

Co ma wisieć, co ma stać

Niezależnie od tego na jaką opcję się zdecydujecie, czy w Waszym domu stanie szafka stojąca, czy też zawiśnie szafka wisząca, jedno jest pewne – ten mebel musi wpisywać się w ogólną koncepcję architektoniczną Waszego lokum. Jakkolwiek eklektyzm potrafi być niezwykle inspirujący, to nie wszystkie style należy ze sobą mieszać i łączyć, dlatego też mamy do Was apel – bądźcie konsekwentni w Waszych wyborach wnętrzarskich.