Meble Klose wykonane są z naturalnych materiałów najwyższej jakości. Mogą służyć Wam latami i cieszyć funkcjonalnością, lecz by tak było, Wy również musicie o nie zadbać. Poznajcie nasze sekretne techniki, które wydłużą żywot Waszych mebli i sprawią, że staną się one niezniszczalne.

Meblarski niezbędnik

Przede wszystkim musicie pamiętać, że meble przeznaczone są wyłącznie do użytkowania zgodnego z ich konstrukcją i funkcją, więc unikajcie czynności, które mogą doprowadzić do zniszczeń.

O meble trzeba dbać od pierwszych chwil po ich zakupie. Już przy rozpakowywaniu starajcie się unikać otwierania opakowań transportowych ostrymi narzędziami, które mogą spowodować uszkodzenie konstrukcji. Meble Klose zapakowane są w zabezpieczające listwy transportowe, dzięki czemu ryzyko ich zniszczenia w transporcie jest zredukowane do minimum.

Aby mebel idealnie wpisał się w przestrzeń Waszego mieszkania i nie był narażony na zniszczenia, należy wypoziomować go w docelowym miejscu oraz – w razie konieczności – wyregulować wszystkie drzwi i szuflady. Za pierwszym razem czynności te wykonuje serwis, ale drewno pracuje i co jakiś czas okucia lub drzwiczki mogą wisieć niżej. Ważnym jest, abyście dokonywali okresowej regulacji zgodnie z załączonymi instrukcjami. Już podczas samego użytkowania warto pamiętać, aby nie opierać się swoim ciężarem na otwartych drzwiczkach lub wysuniętych szufladach. Ufamy, że jesteście wyczulonymi oraz ostrożnymi użytkownikami.

Instalacje oświetleniowe w meblach Klose nie wymagają dodatkowych prac montażowych – wszystko jest gotowe do użytku. Gdy nadejdzie czas wymiany żarówek, pamiętajcie, aby stosować wyłącznie zamienniki o dokładnie tych samych parametrach.

Domowe spa dla mebli

Wiecie już, jak należy obchodzić się z meblami, a teraz przedstawimy Wam poprawne metody ich pielęgnacji. Na początek kilka słów o tym, czego unikać.

Tak jak przy pielęgnacji w trosce o skórę człowieka, tak i meble wymagają nieco czułości. Długotrwałe narażanie powierzchni na oddziaływanie cieczy (woda, kawa, alkohol itp.) lub substancji lepkich (syrop, napój z dużą ilością cukru itp.) może spowodować nieodwracalne zmiany w powłoce lakierniczej. Po rozlaniu płynu lub wyczyszczeniu mebla, zawsze należy pamiętać o przetarciu go do sucha. Uszkodzenie lakieru może powstać również na skutek wysokich temperatur. Zwróćcie uwagę, aby nie stawiać gorących przedmiotów (jak np. garnki czy gorące półmiski) bezpośrednio na powierzchni, gdyż z dużym prawdopodobieństwem doprowadzić to może do powstania odparzeń.

Do bieżącego czyszczenia nie zalecamy stosowania silnych i żrących środków czystości, zwłaszcza mleczek zawierających drobne składniki ścierne. W miarę możliwości unikajcie też środków posiadających w składzie alkohol lub silikon, choć jeśli nie macie nic pod ręką, najbardziej rekomendujemy ciepłą wodę i wytarcie powierzchni do sucha.

Jak poprawnie olejować meble?

Wiecie co szkodzi naszym meblom, a więc najwyższa pora poznać cudotwórczą procedurę konserwacji powierzchni olejowanych.

Co nam będzie potrzebne na początek?
1. Miska z letnią wodą, do której dodajemy trochę mydła.
2. Kilka czystych ścierek flanelowych.
3. Jedna ścierka wiskozowa.
4. “Zestaw naprawczy”, czyli specjalny olejek do pielęgnacji mebli z drewna.

Co z tym zrobić?
Na początku zamoczcie ścierkę w wodzie z mydłem i mocną ją wyżymajcie. Tak przygotowanym materiałem oczyśćcie wstępnie powierzchnię przed dalszą konserwacją. Kolejny krok to przetarcie całości ściereczką zwilżoną lekko w czystej wodzie. Kolejną ściereczką starannie wytrzyjcie powierzchnię do sucha.

Czas na nasz zestaw naprawczy – pierwszą ścierką rozprowadźcie niewielką ilość oleju po powierzchni (warstwa oleju powinna być równomierna), a następnie suchą ścierką wytrzyjcie polerującymi ruchami powierzchnię do sucha. Niedokładne lub zbyt grube nałożenie spowoduje, że powierzchnia będzie się lepić i łatwiej brudzić. Podobny negatywny efekt może powstać przy niedokładnym wytarciu oleju.

Całkowite wyschnięcie materiału po nałożeniu oleju nastąpi po ok. sześciu godzinach, a więc przez ten czas w miarę możliwości należy się powstrzymać od użytkowania mebla. Ścierki użyte do czyszczenia mebli są jednorazowe.

Jeśli będziecie mieć na uwadze wszystkie czynności, których nie należy i które należy wykonywać podczas użytkowania mebli Klose, odwdzięczą się one latami pięknego i niezmiennego wyglądu. My ze swojej strony gwarantujemy najwyższą jakość wykonania, a Wam pozostawiamy dbanie o meble i ich regularną pielęgnację, aby wyglądały i służyły jak nowe przez długie lata.